Данілов назвав умову допомоги України Молдові військовим шляхом

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що якщо президент Молдови Майя Санду звернеться до України з питань надання допомоги, зокрема й військовим шляхом, таке питання може бути розглянуте українською владою.

Про це він сказав в інтерв’ю РБК-Україна.

Якщо буде таке звернення, воно може бути розглянуте з урахуванням усіх процесів та обставин, що відбуваються. Тим більше, що ми є сусідами», — зазначив він.

За словами Данілова, у росіян ще зберігається план щодо ситуації, пов’язаної з дискредитацією та заколотом на території Молдови. І РФ спробує це реалізувати. У зв’язку з чим для України з’явиться додаткова точка напруги, на яку доведеться звертати увагу.

«Нам потрібно буде відволікати частину свого війська на ділянку молдавського кордону. Це класичний прийом, тут нічого нового немає. Росіяни із задоволенням більш активно задіяли б і білоруський напрямок, і Молдову, щоб ми розпорошували сили та можливості», — заявив секретар РНБО.

Що було раніше

Нещодавно депутат від партії влади Молдови «Дія і солідарність» Оазу Нантой висловив думку, що Україна має право розглядати військовий сценарій у Придністров’ї, однак не робитиме цього. Політик відзначив, що зараз Україна розглядає Придністров’я як другорядну, але реальну небезпеку. 

«Війна — це справа кривава, жорстока і непередбачувана, тож зберігається ризик удару в спину Україні з Придністров’я, тобто з території Молдови. І Україну дратує те, що вона змушена тримати військові підрозділи в цьому регіоні», — сказав Нантой.

За його словами, загроза нападу російських сил на Україну з території Молдови не першорядна, але все одно це неприємно, тому для Києва тут діє своя логіка війни: «бути чи не бути».

«І Україна має повне право розглядати, зокрема, військовий сценарій попередження удару з території Молдови», — пояснив депутат.

Однак Нантой вважає, що Україна не піде таким шляхом. 

«Хочу наголосити, що зараз існує відвертий конструктивний діалог між Україною і Молдовою. І є офіційна позиція Молдови про те, що «придністровський конфлікт» — це не той конфлікт, який потрібно вирішувати військовими методами. Тут маса аргументів», — пояснив він.

«Україна не буде починати військові операції в Придністров’ї. І тому, що є діалог (на цю тему) між Києвом і Кишиневом. І тому що сьогодні ситуація на фронті така, що ця військова операція не потрібна», — вважає Нантой.

Політик також підкреслив: хоча загроза для України з боку Придністров’я зберігається, на лівому березі Дністра сьогодні немає охочих воювати проти України або проти Молдови. 

Зазначимо, вже кілька днів рашисти ниють, що ЗСУ візьмуть Придністров’я під контроль за кілька днів, а можливо й годин, адже місцевий гарнізон не має авіації і важкого озброєння. А допомогти Росія своїм ставленикам нічим не може, адже вся Молдова оточена Румунією та Україною і не має виходу до моря.

При цьому МЗС РФ заявило, що МО РФ зафіксувало значне скупчення особового складу та військової техніки ЗСУ поблизу кордону з Молдовою, розгортання артилерії на вогневих позиціях і безпрецедентне нарощування польотів безпілотної авіації ЗСУ над Придністров’ям.

Київ це заперечив.

Більше того, потрібно, щоб визволення Придністров’я захотіла сама Молдова. А вона постійно підкреслює, що досягне цього, але не військовим шляхом.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

В Виннице случился потоп: видео

24.02.2017 - 19:38
Власти уверяют, что Винницу подтопили соседние поля Резкое потепление 24 февраля привело к затоплению двух магистральных улиц на окраине Винницы. Избежать стихийного бедствия, по мнению коммунальников, было невозможно, ведь оно ...

В России подростки атаковали полицию: видео

28.05.2017
Подростки в Челябинске устроили обструкцию ...

Гройсман показал видео первого полета нового украинского самолета Ан-132

31.03.2017
Премьер-министр Владимир Гройсман с гордостью ...

Зараза ворона поиздевалась над таксой

15.11.2015
Ворона воспользовавшись тем, что собака ...