Данія висилає російських дипломатів, у Лаврова відреагували

Міністерство закордонних справ Данії повідомило російського посла Володимира Барбіна, що чисельність російського посольства в Копенгагені має бути скорочена до рівня посольства Данії в Москві. Про це 1 вересня повідомила пресслужба данського МЗС.

Таким чином до 29 вересня у штаті російського посольства мають залишитися максимум п’ять дипломатів та 20 адміністративно-технічних співробітників.

У відомстві наголосили, що представники двох країн ведуть тривалі переговори про видачу віз данським дипломатам для підтримки роботи посольства в Москві, однак вони не привели до жодних результатів, через «неодноразові спроби Росії включити до порядку денного видачу віз офіцерам розвідки».

Речниця Міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова відреагувала на це нікчемною заявою. В ній вказано, що Москва розцінюємо вимогу данської влади про скорочення кількості російських дипломатів у Копенгагені з 15 до 5 «як черговий прояв ворожої позиції керівництва Данії на адресу нашої країни».

«Необхідні висновки з цього, звичайно, будуть зроблені», – додала Захарова.

Додамо, що Данія досить потужно допомагає Україні зброєю. Нещодавно вона стала першою країною, що розпочала навчання для наших пілотів на F-16. А сьогодні прийшла новина, що Данія планує збільшити допомогу Україні на цивільні цілі на понад 200 млн євро. Така пропозиція міститься у законі про фінанси на 2024 рік.

«Основним пріоритетом уряду є допомога Україні та українському населенню. Саме тому цього року ми знову виділяємо рекордно велику суму на цивільні зусилля, щоб ми могли продовжувати важливу підтримку та допомогу в подоланні тяжких наслідків війни. Відбудова України буде довгою, а потреби величезні», – прокоментував міністр з питань розвитку співробітництва та глобальної кліматичної політики Ден Йоргенсен.

Нагадаємо, у квітні влада Норвегії оголосила персонами нон грата 15 співробітників російського посольства, які займалися шпигунством під дипломатичним прикриттям.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Российские военные перевернулись на САУ: смотреть видео

28.02.2018 - 15:18
Забавная история произошла в Черняховске Калининградской области России. Там военные умудрились перевернуть САУ Акация. Причем, что называется, накаркали. САУ должна была заехать на тягач, кто-то за кадром бодро призывал «ну ...

На Киевщине медведь напал на зрителей в цирке: видео

27.05.2017
Кошмарная история произошла 25-го мая ...