Цього тижня відбудеться кільцеве сонячне затемнення

В середу, 2 жовтня, мешканці Південної півкулі зможуть спостерігати рідкісне астрономічне явище – кільцеве сонячне затемнення, відоме як вогняне кільце. Про це повідомляє Space.

У цей момент Місяць не повністю закриє Сонце, залишивши навколо нього яскраве світлове коло. 

Затемнення триватиме з ранку до заходу Сонця, причому найбільший пік спостерігатиметься в обідній час. Найдовше вогняне кільце – 7 хвилин 25 секунд – буде видно в точці на північний захід від острова Пасхи, де швидкість тіні Місяця зменшиться до 2057 км/год.

На жаль, це явище буде недоступне для спостереження в Україні та Європі, але його трансляцію можна переглянути онлайн.

Нагадаємо, в грудні минулого року над країнами Європи було зафіксовано появу незвичайних та надзвичайно привабливих райдужних хмар.

Ці полярні стратосферні хмари належать до найвищих у земній атмосфері та іноді отримують назву перламутрові хмари через свій барвистий вигляд. Удень 22 грудня мешканці багатьох міст на півночі Італії мали можливість насолодитися цією оптичною подією. Незвичайний феномен зафіксували в різних частинах Турину та Вербано. Ці рідкісні хмари також спостерігалися впродовж тижня по всій Великобританії. Були вони помічені й в Норвегії, Швеції та Фінляндії.

Перламутрові хмари формуються над полярними регіонами у нижній частині стратосфери на висоті від 20 до 30 км, тоді як звичайні хмари утворюються на висоті менше 13 км. Райдужні хмари нагадують полярне сяйво, як вони освітлюють сонячне світло, що пробивається через обрій, і відбивають його на поверхню Землі.

Перламутрові хмари складаються з набагато менших частинок льоду, порівняно з більш звичайними хмарами. Коли сонячне світло проходить через ці дрібні частинки, воно розсіюється, і різні кольори виділяються на різні довжини хвиль, створюючи ефект веселки на небі.

Для формування цих хмар потрібна дуже низька температура, нижча за мінус 78 градусів Цельсія. Тому перламутрові хмари можна спостерігати лише взимку в полярних регіонах.

Незважаючи на те, що перламутрові хмари представляють собою дуже красивий феномен, вони також мають темний бік. Ці хмари відіграють ключову роль у руйнуванні озонового шару над Арктикою.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Установлен рекорд парковки задним ходом (видео)

14.11.2015 - 13:46
Британец Алистер Моффат установил рекорд Гиннесса по парковке задним ходом. Невероятный акробатический трюк был исполнен за рулем старенького Mini. Как следует набив руку на параллельной парковке, Алистер Моффат устремился к ...

В центре Стокгольма прогремел взрыв (видео) (фото)

26.01.2016
По информации шведского издания Expressen, ...

Масштабная авария в Киеве: видео

23.09.2017
В Киеве произошла массовая авария. ...