Ціни на пшеницю рекордно знизилися

Ціни на пшеницю стрімко падають, наближаючись до найнижчого рівня за останні 14 років, незважаючи на війну в Україні та зупинення дії зернового коридору в Чорному морі. Про це сьогодні повідомляє агентство Bloomberg.

Пшениця зіткнулася зі своїми найгіршими квартальними втратами в ціні за останні 14 років, оскільки надзвичайні врожаї в деяких частинах Північної півкулі компенсували напруженість в регіоні Чорного моря.

На біржі в Чикаго ф’ючерси на пшеницю втратили близько 11% протягом останніх трьох місяців і зазнали зниження четвертий квартал поспіль. Навіть після того, як у липні Росія вийшла із угоди, яка дозволяла Україні експортувати своє зерно, великі об’єми постачань стримували ціни. Росія також зафіксувала надзвичайно високий врожай.

«… Сучасний світ може забезпечити доставку зерна тим, хто його потребує. Це може призвести до нового падіння цін на пшеницю», — відзначив керівник відділу аналізу агробізнесу в ANZ Group Holdings Майкл Уайтхед.

За даними Bloomberg, цього ранку ф’ючерси на пшеницю з поставками в грудні зросли на 0,4%, до 5,81 долара за бушель у Лондоні. Проте за місяць ці ф’ючерси подешевшали більш як на 3%.

Станом на кінець серпня в Україні було практично завершено жнива ранніх культур. Намолочено 29 млн т зернових і 4 млн т олійних. Завдяки сприятливій погоді врожайність ранніх зернових перевищила показники не лише минулого, а й рекордного 2021 року, йшлося у Макроекономічному та монетарному огляді НБУ.

Але в експерти наголошують: вологе літо позначилося на якості зерна.

Повідомляється також, що кращою, ніж у минулому сезоні, була й ситуація в овочівництві: зростало виробництво овочів борщового набору; відновилося вирощування кавунів, зокрема за рахунок нарощування площ у контрольованих Україною південних, а також західних та центральних регіонах.

У тваринництві сезонно послабилися показники обсягів виробництва свинини та сирого молока: скорочення пропозиції сировини стримувало молоко- та м’ясопереробку.

Додамо також, що сезонно зростало виробництво борошна, але подальше його нарощування стримувалося браком якісної сировини.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

На Донбассе одним выстрелом уничтожена передовая позиция террористов, видео

04.03.2018 - 17:05
Пресс-центр АТО заявил, что ВСУ готовы к соблюдению режима полной тишины на Донбассе, начиная с 5 марта. При этом со стороны террористов ожидаются провокации с традиционными обстрелами украинских позиций и ...

Большое судно врезалось в мост в Китае: видео

02.04.2017
Грузовое судно, перевозившее около тысячи ...

Кот восседающий в миске

27.02.2016
На видео – кот, который ...

В Армении на похоронах расстреляли езидов: фото, видео

01.08.2017
На северо-западе Армении неизвестный из ...