Через ракетний обстріл тимчасово знеструмлені всі АЕС та більшість ТЕС і ГЕС

Масований ракетний обстріл Росією 23 листопада призвів до тимчасового знеструмлення всіх атомних станцій, більшості теплових та гідроелектростанцій. Також уражені об‘єкти електропередачі.

Про це йдеться у заяві Міністерства енергетики України.

«Сьогодні Росія знову здійснила масований обстріл української енергетичної інфраструктури. Це цивільна інфраструктура, яка забезпечує електро- та теплопостачання для мільйонів українських жінок, дітей та пенсіонерів.

Таким чином РФ у день визнання Європарламентом її державою-спонсором тероризму довела беззаперечну правдивість цього визначення. Тільки терористи так вчиняють з народом, який не можуть перемогти, тому намагаються просто знищити», — заявили в міністерстві.

У Міненерго наголошують, що ракетний обстріл призвів до тимчасового знеструмлення всіх атомних станцій, більшості теплових та гідроелектростанцій. Також уражені об‘єкти електропередачі.

Унаслідок цього було знеструмлено переважну більшість споживачів електроенергії по всій країні. Відбуваються аварійні відключення. Відсутність електроенергії може вплинути на наявність тепло- та водопостачання.

Міністерство зазначає, що енергетики вже працюють і роблять все можливе для якнайшвидшого відновлення електропостачання.

«Але, зважаючи на масштаби уражень, нам знадобиться час.

Але Росії не вдасться залякати українців. Українці не бояться холоду. Українці не бояться темряви. Українці не бояться терористів. Ми їх перемагаємо — спільними зусиллями, кожен на своєму робочому місці. Довіряйте енергетикам, вірте ЗСУ!», — додали в Міненерго.

Президент України Володимир Зеленський доручив послу України в ООН вимагати скликання засідання Ради безпеки через російські ракетні удари у середу.

«Вбивства мирних жителів, руйнування цивільної інфраструктури є актами терору. Україна продовжує вимагати рішучої реакції міжнародної спільноти на ці злочини», — заявив президент.

Які області постраждали

Зафіксовано удари по двох електропідстанціях у Львівській області. Яворівський, Львівський та Червоноградський райони, а також сам Львів залишилися без електрики. В області діють аварійні відключення світла. (Міський голова Львова Андрій Садовий розповів про оперативну ситуацію у місті станом на 18:20. За його словами, половина Львова вже з електроенергією, 70% – із водою. Однак він нагадав, що у місті продовжуються планові відключення. Крім того, частина будинків забезпечена водою лише на перших поверхах. Але це тимчасово).

Місто Хмельницький через обстріл залишилось без світла і води. В області спостерігаються перебої з електрикою.

Харків та область повністю знеструмлені. На даний момент у регіоні немає ударів по критичній інфраструктурі, але через пошкодження загальної системи запроваджено аварійні відключення.

Чернігівська область повністю залишилася без світла. Ремонтні бригади вже ліквідують наслідки обстрілу.

На Вінниччині є потрапляння в об’єкт критичної інфраструктури.

Житомирська область також постраждав об’єкт енергетики

На Полтавщині є приліт у Кременчуцькому районі.

Дніпропетровська область без світла. Рятувальники займаються підняттям гірників у Кривому Розі, які застрягли під землею через знеструмлення шахт.

Частина Києва залишилася без світла. У місті повністю відключено водопостачання, також не працює метро.

Одеса також без світла та води, зупинено роботу всіх котелень, повідомив мер Геннадій Труханов.


Подпишитесь на новости

 
redtram
РедТрэм Обменный

Video >>

СБУ проводит обыски в офисе и дома у журналистов издания «Страна»: видео

09.08.2017 - 13:16
По решению Печерского райсуда Киева в редакции интернет-издания «Страна.ua» и дома у двух журналистов издания с утра 9 августа сотрудниками СБУ проводятся обыски. Главный редактор Игорь Гужва заявляет об ущемлении ...

Под Печерским судом снова неспокойно, — произошли потасовки

02.07.2016
Как известно, Командира Надежды Савченко ...