Частина країн НАТО та ЄС готові ввести свої війська в Україну, – Фіцо

Кілька країн-членів НАТО та ЄС обговорюють можливість направлення своїх військових в Україну після укладення двосторонніх угод. Про це заявив прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо за підсумками зустрічі з коаліцією перед самітом європейських лідерів у Парижі з питання підтримки України, повідомляє словацьке видання Pravda.

За його словами, Словаччина не піде на такий крок, але поважатиме рішення країн НАТО, які погодяться ввести війська в Україну.

Він додав, що окремі країни-члени НАТО допускають можливість присутності військ Альянсу на території після укладення двосторонньої угоди між ними та Україною. Водночас він визнав, що які саме завдання вони будуть виконувати в Україні, не зрозуміло, оскільки матеріал засекречений.

Фіцо вкотре заявив, що Словаччина не надаватиме Україні військову допомогу, оскільки «конфлікт не має військового рішення». Проте він додав, що його країна зосередиться на цивільній і нелетальній допомозі, а також продовжить допомагати Україні в розмінуванні. 

Голова словацького уряду розкритикував країни Європи й НАТО за те, що в тезах до зустрічі у Парижі не згадується слово «мир».

Словацький урядовець додав, що можливе розгортання військ повністю знаходиться в компетенції Національної ради Словаччини, яка мала б затвердити таку постанову за рекомендацією уряду.

«Ми це повністю контролюємо. Ми бачимо величезні ризики для безпеки у двосторонніх угодах між країнами-членами ЄС та Україною», — стверджує Фіцо.

Фіцо додав, що в Парижі буде обговорюватися «нова якість, новий обсяг підтримки України в найближчий період». 

Нагадаємо, в січні Роберт Фіцо заявив, що єдиний спосіб припинити війну Росії проти України — це віддати росіянам частину українських територій. Крім того, він фактично виправдовує Путіна, підтримуючи російську пропагандистську брехню про міфічний «розгул неофашизму» в Україні, який начебто не залишив Кремлю вибора.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Рашисты заявили, что видео с живым «министром» ДНР Тимофеевым смонтировано

24.09.2017 - 19:07
Вчера вечером один из донецких телеканалов показал интервью с Александром Тимофеевым (Ташкентом) о большом урожае капусты и овощей в ДНР. При этом пропагандисты заявили, что в этом ролике Ташкент прокомментировал ...

В Василькове учительницу довели до срыва: видео

21.03.2018
В Василькове Киевской области учительница ...

В Харькове мажор устроил стрельбу с балкона: видео

26.10.2017
За демонстрацию стрельбы из оружия ...

Гол Ярмоленко принес Вест Хэму победу над МЮ: видео

22.09.2019
Игрок сборной Украины Андрей Ярмоленко ...