Британія закупить для ЗСУ далекобійні ракети

Міністерство оборони Великобританії опублікувало інформацію про військову техніку, яку закуповують для потреб ЗСУ в межах фонду підтримки України. Серед іншого там йдеться про далекобійні ракети з дальністю від 100 до 300 км.

Про це повідомляє польське видання Defence 24.

Фонд підтримки України опублікував документ ще 14 березня, однак у ЗМІ на нього звернули увагу лише зараз. Ісландія, Норвегія, Швеція, Данія та Литва обʼєднались на чолі з Британією, щоб швидко купувати зброю для ЗСУ. Бюджет фонду складає 520 млн фунтів.

Для України планують закупити далекобійні ракети дальністю від 100 до 300 км, які можна запускати із землі, води або з повітря. Корисне навантаження боєприпасу має бути від 20 до 490 кг.

Окрім цього опубліковані бажані вимоги для зброї: низька ймовірність перехоплення; має можливість планування місій; навігаційна система, яка вистоїть перед сучасними засобами РЕБ; засоби проникнення у ППО для збільшення ймовірності успішності удару; рівень технічної готовності не нижче, ніж 8 (готовий та сертифікований виріб).

Заявки від учасників відкриті до 4 травня. Окрім цього в планах придбати для України засоби ППО, боєприпаси, інженерну техніку та тягачі для західних танків.

Нагадаємо, про те, що Україна отримає далекобійні ракети від західних партнерів, міністр оборони Олексій Резніков заявив в інтерв’ю виданню «Бабель», яке було опубліковано ще 20 лютого. За його словами, снаряди мають надійти протягом першого півріччя.

«Не факт взагалі, що це будуть ATACMS. Є інші далекі ракети. Так, орки тепер ховаються за 120-150, і потрібно щось таке, щоб до них дотягнутися — і ми дотягнемося», — зазначив тоді голова Міноборони.

Україна та Британія домовились про постачання нашій країні далекобійної зброї, однак це інший вид ракет, не ATACMS. Нагадаємо, про це заявив президент України Володимир Зеленський на прес-конференції «Лютий. Рік незламності» у п’ятницю, 24 лютого.

«Потрібно роз’яснювати, що далекобійна зброя – це захист цивільного населення. Ми домовилися з Британією. Інший вид (не ATACMS. – Ред.), але далекобійна зброя», – зазначив глава держави.

Україна не буде використовувати її для ударів по території РФ, наголосив президент.

«Серед наших партнерів поширюється наратив, що далекобійна зброя нібито необхідна для ударів по Росії. Однак Росія розмістила свою зброю на території України на такій відстані, що вони можуть бити по цивільному населенню. Наприклад, вони постійно бомблять Херсон, знаючи, що у ЗСУ немає зброї, щоб їм відповісти», – пояснив Зеленський.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Трюкач Кен Блок на гоночной трассе

14.11.2015 - 13:39
Мастер джимханы (максимально быстрое преодоление сложной и зрелищной трассы) Кен Блок в свое время занимался дрифтом и исполнял фигуры высшего автомобильного пилотажа на Ford Escort 1978 года, который может показаться скромником, но ...