Болгарія передає Україні несправні ракети: навіщо це ЗСУ

Парламент Болгарії схвалив відправку в Україну зенітних ракет. Боєприпаси — несправні, їм понад 30 років, але

Наприкінці 2022 року Сполучені штати пропонували Болгарії угоду: Вашингтон покриває нові закупівлі озброєнь, якщо Софія надасть Україні свої старі радянські зенітні комплекси, зокрема С-300 та С-200.

Проте тоді домовленість зірвалась. І президент країни Румен Радев, і виконувач обов’язків міністра оборони Дімітар Стоянов, публічно виступили проти передачі Києву військової допомоги. Вони стверджували, що це послабить болгарську армію, і зазначили, що вікно для «трикутних» угод щодо обміну озброєнь закрилося в середині 2022 року за уряду Кирила Петкова.

Більше того, президент Радев переконував, що законодавство його країни забороняє вилучати зброю з військових запасів без попереднього забезпечення заміни. Проте 27 вересня 2023 року парламент Болгарії схвалив неочікуване рішення про надання Україні ракет для систем ППО С-300. Але є одне «але», болгарські ракети — несправні, їм понад 30 років. Матеріал на цю тему підготував Кореспондент.

Гарячі дебати

Парламент Болгарії на закритому засіданні погодив передачу для ЗСУ несправних і застарілих ракет для зенітно-ракетних комплексів С-300. Цьому передували гострі суперечки серед депутатів. Проти, як завжди, були представники Болгарської соціалістичної партії, проросійської партії «Відродження», яких несподівано підтримали депутати від партії «Є такий народ».

Зазначимо, що представники Відродження заявили, що не підтримають цього рішення, бо «болгарське небо залишиться без захисту». Депутати також вимагали пояснення, чому ракети виявилися несправними.

Міністр оборони Тодор Тагарев пояснив, що ракети болгарській армії вже не потрібні, оскільки не підлягають ремонту навіть у Росії.

«Дефектні ракети С-300, які ми обговорюємо відправити в Україну, складають від 3 до 5% від загальної наявної кількості, а те озброєння, яке ми наразі поставили, не впливає на боєздатність нашої армії», — додав головнокомандувач оборони адмірал Еміль Ефтімов.

Навіщо це Україні

Голова комісії з питань оборони болгарського парламенту Христо Гаджев, який є одним із ініціаторів пропозиції, підкреслив, що Болгарія надасть і зенітні керовані системи, які також є несправними.

Проте, за його словами, їх можна використовувати як запчастини для ремонту українських С-300 та захисту неба та міст України. Гаджев уточнив, що йдеться про радянську зброю, якій понад 30 років. Те ж саме, за його словами, стосується і несправних ракет.

Зазначимо, що саме ці системи і боєприпаси, хоч і не справні, дійсно раніше просила у Болгарії Україна.

Агресивна реакція Росії

Болгарія історично має тісні зв’язки з РФ, хоча країна є частиною Євросоюзу та НАТО ще з початку 2000-х років. Тому Росія швидко відреагувала на рішення Софії передати Києву військову допомогу.

Москва закликала відкликати сьогоднішнє рішення болгарського парламенту і заявила, що передача Україні боєприпасів порушить угоду про військову співпрацю між РФ та Болгарією, яка датується 2002 роком. 

Ця реакція фашистської влади держави-терориста означає, що рішення Болгарії вірне і дійсно піде на користь обороноздатності України.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Появилось видео раздевания мужчины перед Тимошенко

15.06.2018 - 16:21
Мы уже сообщали о молодом мужчине, который сумел спокойно выйти на сцену форума, проводимого «Батькивщиной», и раздеться перед Юлией Тимошенко. Вручив ей цветы, он сказал несколько общих фраз о том. ...

Застрелили беременную певицу Самину Самун: видео

13.04.2018
Дичайший случай произошел в Пакистане, ...