Бойкот Олімпіади буде поразкою України, – Беленюк

Україна повинна бойкотувати Олімпійські ігри у Парижі тільки в крайньому разі. Так вважає прославлений український борець, олімпійський чемпіон, а з 2019 року ще й народний депутат Жан Беленюк. Важко не погодитись з мотивацією, яку він наводить.

За словами Беленюка, наша країна має передусім зробити так, щоб МОК відмовився від ідеї повернення росіян на спортивні арени.

«Я сприймаю бойкот як останній жест відчаю у разі, якщо ніхто нас не почує. Я за те, щоб працювати і домогтися того, щоб не нам потрібно було це бойкотувати. Це буде виглядати як політична поразка саме України на цьому фронті. Вийде так, що ми бойкотуємо, а представники Росії та Білорусі змагаються і досягають своїх поставлених цілей, вклинюючи свою пропаганду, використовуючи цей майданчик.

Тому нам потрібно формувати коаліцію солідарних з Україною країн. Ми бачимо, що такі країни існують, і вони на різних рівнях демонструють готовність долучитися до обговорення бойкоту. Але якщо працювати над цим питанням у такому вигляді, щоб МОК зрозумів, що долучаючи представників Росії та Білорусі, він втрачає набагато більше, ніж отримує від цього долучення, то з боку самої цієї організації їм не буде жодного сенсу йти на такий ризик, тому що це буде досить болісний удар для них.

Тож нам треба задіяти всі варіанти, щоб показати, що, ігноруючи позицію України, МОК втрачає набагато більше, ніж йдучи на поступки Росії та Білорусі», – сказав Беленюк в інтерв’ю FanDay.

Російські спортсмени не повинні брати участі в Олімпіаді, адже практично у повному складі підтримують війну кремлівського режиму в Україні. Таку думку 27 січня висловив уславлений український гімнаст Олег Верняєв.

Олімпійський чемпіон розкритикував ініціативу МОК із приводу повернення атлетів із країн-агресорів на міжнародні старти.

«МОК розгляне можливість виступів російських та білоруських спортсменів на Олімпійських іграх у Парижі. Так звані можливі «суворі умови» для них – це виступити під нейтральним прапором. І все.

Який сенс у нейтральному прапорі, якщо всі й так знають, куди, можливо, поїде ця медаль, і спортсмен якої країни зможе її здобути?

Багато російських спортсменів підтримують війну в Україні. І навіть якщо вони не робили публічних гучних заяв, все одно ходили на паради, носили георгіївську стрічку, нашивку Z, приходили на прокремлівські заходи та підтримували диктаторський режим.

Вони не варті участі в Олімпіаді-2024. І це принципова позиція української спортивної спільноти.

P.S. І замість того, щоб готуватися до змагань, наші спортсмени, які зараз тренуються у Києві, сидять у бомбосховищах і думають, чи прилетить шахід або ракета. А в яких умовах тренуються гімнасти у Росії? Чи все у них гаразд? У них війни немає?” – написав Верняєву себе в Інстаграм.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Появилось видео жестокого избиения заключенных в одесском СИЗО

22.08.2017 - 18:58
ГПУ подтвердила акцию устрашения в одесском СИЗО Факты бесчеловечного обращения с заключенными со стороны работников одесского СИЗО, о которых 19 августа писала «Думская», подтвердились. Пресс-секретарь главы ГПУ Лариса Сарган в ...

Спасение слоненка, упавшего в колодец

30.12.2015
Ох не легкая это работа ...

Первый в мире электровелосипед без цепи, — Mando Footloose (видео)

17.11.2015
Концепт инновационного электрического велосипеда Mando ...