Битва за Бахмут вийшла на свій пік

Під Бахмутом відбувається щось не лише жахливе й криваве, але й загадкове…

Американський Інститут вивчення війни (ISW) в останньому зведенні про російсько-українську війну припустив, що Сили оборони, ймовірно, готують контрольований відхід з частини Бахмута…

Таке собі припущення, оскільки погляду на мапу достатньо, щоб зрозуміти, що відступати частково можна тільки до річки Бахмутка, або ж взагалі з міста. Але фронт і так підійшов до Бахмутки!

При цьому ISW описав безнадійність положення Сил оборони в Бахмуті і те, що окупанти ведуть безперервний наступ на нього з травня 2022-го, зазнавши величезних втрат. Фактично ISW з усіх сил голосно натякає про те, що пора відступати.

Те саме в останньому звіті говорить і Міністерство оборони Великобританії, розповідаючи не лише про просування загарбників з трьох сторін в місто, але й про те, що підірвані ключові мости, з’єднуючи Бахмут з «великою землею»: «Підконтрольні українській владі шляхи постачання з міста стають все більш обмеженими».

При цьому Лондон, вірогідно, з подивом констатує: «Україна посилює цей район елітними підрозділами»…

Ще вчора російський воєнний експерт Руслан Лєвієв в ефірі на Ютуб-каналі з Майклом Накі (обидва абсолютно проукраїнські) категорично стверджував, що Збройні сили України вже залишили чи залишають Бахмут, інакше це самогубство.

Але, схоже, що Сили оборони наразі продовжують тримати оборону в Бахмуті, а значить, якісь шляхи постачання ще існують. Так, вітчизняний воєнний експерт і авторитетний укладач фронтових мап «DeepState» не зафіксував суттєвих просувань агресора в Бахмуті. Дивись для порівняння мапи за третє й четверте березня.

Англомовні західні блогери з ним солідарні – дивись їх мапу.

Попри це «DeepState» у звіті затретє березня також відверто шокований:

«Бахмутський відтинок — ворог концентрує сили для просування на Богданівку. Авангард ворога намагається просочитися до Оріхово-Василівки. Йдуть бої в забахмутівці (схід Бахмута). Йдуть бої на півночі та півдні міста. Ніхто Бахмут не залишив, не здав. Незважаючи на всю тяжкість ситуації, наші воїни продовжують стримувати ворога та приймати бій з переважаючими силами противника. Вдається тримати зв’язок з хлопцями з різних куточків міста. Звісно моральний стан далеко не найвищий, але ідіоти, які розказують про те, що наші здали місто — не додають їм наснаги».

Так само в шоці телеграм-канал «Донбас Оперативний», який написав свій звіт трохи пізніше: «У Забахмутці ЗСУ відійшли на безпечніші рубежі на деяких ділянках.  На півдні Бахмуту зберігаються позиційні вуличні бої. На північ від Бахмута масовані піхотні атаки на Хромово та Богданівку за підтримки авіації, ствольної та реактивної артилерії; на 00:30 зафіксовано просування супротивника. Ситуація залишається дуже складною. Нашим воїнам важко. Добровольчі батальйони залишаються в місті і пліч-о-пліч допомагають ЗСУ».

Чому не відступають ЗСУ? Нагадаємо, військове і політичне керівництво заявляло, що оборона міста буде тривати, поки в цьому буде військова необхідність.

Ситуація чимось нагадує початок війни, коли Байден і інші західні лідери питали в Зеленського, чим йому допомогти, і пропонували евакуацію, а він всім відповідав: «Дайте зброю!».


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Фото и видео маршей Бандеры на Донбассе шокировали террористов ДНР

01.01.2018 - 22:25
«РЕАЛ» ранее сообщал о массовых факельных шествиях в Украине в честь 109-ой годовщины со дня рождения Степана Бандеры. Скажем честно, событие несколько пугающее именно факелами; ну с точки зрения безопасности. ...

В Иерусалиме сошел Благодатный огонь: видео

07.04.2018
Сегодня в 14:17 в Иерусалиме ...

Кот восседающий в миске

27.02.2016
На видео – кот, который ...