Білорусь виявилася не готова до війни проти України

Білоруси намагаються утриматися від участі у війні проти України. Про це представник ГУР МО України Андрій Черняк заявив у коментарі Британському телеканалу ITV news, повідомляє Головне управління розвідки.

Військова розвідка України цілодобово спостерігає за російськими військами на території Білорусі та за спробами країни-терориста повністю залучити білорусів до війни проти України.

«Ми бачимо, що Білорусь начебто й підтримує Росію і водночас усіма способами намагається утриматися від приєднання до війни. Ми також бачимо, наскільки Росія на них тисне. За оцінками військової розвідки України, білоруські військові будуть змушені підкорятися наказам Лукашенка та можуть бути залученими до вторгнення в Україну. Проте в найближчі два-три тижні ні сил, ні коштів для вторгнення з території Білорусі у росіян не існує», — запевняє Черняк.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв теж заявляє, що на даний час сил противника на території Білорусі недостатньо для сухопутного наступу.

«Ми оцінюємо рівень військової загрози з урахуванням тих сил, які зараз перебувають на території Білорусі. Цих сил недостатньо для сухопутного наступу на даний час, але те, що може статися в майбутньому, залежить від намірів противника», — сказав Наєв.

Командувач запевнив, що українські військові значно укріпили північний кордон.

«Ми утворили систему інженерних загороджень, зокрема мінно-вибухових, у десятки разів збільшивши їх насиченість вздовж державного кордону. Сформували систему оборонних рубежів і позицій», — сказав він.

Нагадаємо, 16 лютого у Мінську Олександр Лукашенко під час зустрічі з журналістами багато часу присвятив темі можливої прямої участі Білорусі у війні.

Традиційно він заявив, що прагне лише миру і воювати не збирається. Начебто є тільки одна причина, з якої Білорусь почне воювати — «якщо звідти хоч один солдат прийде на територію Білорусі вбивати моїх людей». За його словами, мова не тільки про Україну, а й про будь-які інші країни.

Також він сказав, що Росія не примушує його до участі у війні проти України.

При цьому не обійшлося і без відвертої брехливої пропаганди про те, що це Захід розв’язав війну, а Польща прагне розчленувати Україну.

Лукашенко сказав, що наразі загрози початку війни з участю Білорусі немає, але якщо він таку побачить, то зможе провести мобілізацію і залучити у військо 500 тисяч вояк. А на сьогодні він має військо у 75 тисяч… 

Тут, скоріше за все, він перебільшив, бо різні експерти оцінюють армію Білорусі у 50 тисяч штиків, при тому що готові для бойових дій лише половина з них. 


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Возле Мариуполя боевой вертолет пролетел над головами отдыхающих на пляже: видео

03.07.2018 - 15:59
На Ютуб пользователь под ником «Якорь» опубликовал видео на котором боевой вертолет пролетает прямо возле пляжа, где отдыхают люди. Причем, на высоте всего в несколько метров, над головами купающихся. Автор ...

Под Донецком ВСУ ликвидировали двух террористов. Фото и видео

01.07.2018
В утренней предварительной сводке за ...

Появилось видео, как президент Коста-Рики съел осу

19.06.2017
Президент Коста-Рики реально крутой мужик! ...

Турецкий мультфильм про Эрдогана и Путина набирает просмотры в сети (видео)

27.12.2015
Турецкие мультипликаторы оперативно создали мультфильм ...