Білірубін: що покаже аналіз і коли він у нормі

Білірубін — жовчний пігмент, концентрація якого дає змогу оцінити стан печінки, печінкових протоків, жовчовивідних шляхів. Частіше за все аналіз призначає гастроентеролог, але нерідко інфекціоніст, гематолог чи гінеколог. Задля визначення процесів в організмі, пов’язаних із показниками пігменту, проводять кілька типів досліджень на:

Будь-який з них доступний у медичній лабораторії «Ескулаб», яка пропонує низькі ціни на біохімічні аналізи крові та можливість виїзду співробітника додому. Термін готовності становить 1 день, що дозволяє не затягувати з діагностикою та вчасно розпочати лікування.

Коли призначають аналіз на білірубін

Дослідження необхідно задля виявлення:

  • патологій травного тракту: жовтяниці, холециститу, хронічного панкреатиту, панкреатозу, раку чи абсцесу печінки, тяжких інтоксикацій, закупорки жовчних чи печінкових протоків, зміни толерантності до глюкози, синдромів Дабіна-Джонсона, Криглера-Найяра чи Жільбера;
  • інфекційних захворювань: малярії, лептоспірозу;
  • порушень кровотворення: гемолітичної анемії, гемолізу новонароджених; несумісності перелитої крові;
  • резус-конфлікту під час вагітності.

Після отримання результатів лікар визначає подальше лікування та за необхідності повторює дослідження.

Який показник відображає норму

Під час здачі аналізу на загальний білірубін рефертним вважається значення 1,7–20,5 ммоль/л, де частка непрямого складає від 0,01 до 15,4 ммоль/л, а прямого — від 0,4 до 5,1 ммоль/л. Така різниця пов’язана з тим, що непрямий білірубін не розчиняється у воді, тому не виводиться з організму, на відміну від прямого, що відфільтровується нирками.

Рівень пігменту може бути різним на кожному етапі його метаболізму та з різних причин: внаслідок активного розпаду еритроцитів, поганого зв’язування печінки, дисфункції нирок або порушеного відтоку жовчі.

Під час оцінювання показників на особливу увагу заслуговує підвищений рівень прямого, непрямого та загального білірубіну, що вказує на паренхіматозну чи жовтяницю змішану, рак печінки, цироз, гепатит, гепатоз.

Високий рівень вільного пігменту вказує на резус-конфлікт, жовтяницю гемолітичну, отруєння, малярію, а пов’язаного — на панкреатит, панкреатоз, обтураційну жовтяницю, рак жовчних проток.

Але якщо показники максимально низькі, то це може говорити про ниркову недостатність, анемію, гострий лейкоз, туберкульоз, виснаження.

Щоб отримати достовірні результати, аналіз необхідно здавати натщесерце. Не можна напередодні курити, нервувати, вживати жирну та гостру їжу, алкоголь.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Реклама бюстгальтера, которая взбудоражила интернет, но не прошла на TV

10.08.2016 - 16:56
Творческая мысль рекламистов, порой, не знает границ. Видео, которое мы публикуем ниже, не отличается особой откровенностью, но имеет неожиданный финал, который, по задумке авторов, должен побудить потенциального покупателя бежать в ...

Под Печерским судом снова неспокойно, — произошли потасовки

02.07.2016
Как известно, Командира Надежды Савченко ...

Как поросенка мыли на кухне (видео)

27.11.2015
Уже прижилось увлечение некоторых горожан ...

Шахтер вырвал победу у Зари: видео голов

12.03.2017
После неожиданного поражения «Динамо» в ...