Бельгія визнала Голодомор геноцидом українців

Палата представників парламенту Бельгії 9 березня визнала Голодомор геноцидом українського народу.

Про це повідомив зі словами вдячності президент України Зеленський.

«Історичне голосування в Палаті представників Бельгії: ще одна держава визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу», — зазначив у Twitter Зеленський, подякувавши Бельгії за важливе для кожного українця рішення.

У проголосованому документі серед іншого засуджується «сучасне маніпулювання історичною пам’яттю з боку російського режиму з метою забезпечення власного виживання».

Кілька парламентів європейських країн визнали Голодомор геноцидом в останні місяці. Одним із останніх це зробив парламент Болгарії. 15 грудня Європейський парламент визнав Голодомор геноцидом. 

У 2018 році у Гарварді провели дослідження, яке показало, що Голодомор 1932-33 років на території України був спрямований насамперед проти українців та вдарив набагато сильніше по центральних регіонах – Київській, Полтавській та Чернігівській областях.

Вчені українського інституту в Гарварді під керівництвом його директора Сергія Плохого дійшли також висновку, що Голодомор був цілеспрямовано організований. Крім українців, він забрав життя поляків, росіян, німців та євреїв, але наших співвітчизників було набагато більше.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

В Израиле на нефтеперерабатывающем заводе прогремел взрыв: видео

25.12.2016 - 20:41
На нефтеперерабатывающем заводе в израильской Хайфе произошел мощный взрыв. Клубы дыма поднялись над емкостью с топливом. Для ликвидации возгорания власти направили практически все экипажи спасателей. Как пишет Jerusalem Post, это ...

Экскаваторщик виртуоз

08.11.2015
Дело мастера боится. И не ...

«Динамо» разгромило «Черноморец»: видео голов

30.04.2017
Подопечные Реброва добыли очередную крупную ...

Как пьяный водитель Мерседеса с заправочным шлангом боролся (видео)

25.12.2015
На камеру видеорегистратора попали кадры, ...