Байден був проти призначення Воллеса генсеком НАТО через F-16 для України
Президент США Джо Байден не підтримав кандидатуру міністра оборони Британії Бена Воллеса на посаду генсека НАТО через те, що Британія без згоди Вашингтона почала просувати ідею навчання українських пілотів на F-16.
Про це з посиланням на свої джерела повідомляє The Telegraph.
При цьому не уточнюється, що саме не сподобалося Байдену — сам факт рішення про надання Україні в майбутньому літаків, чи те, що США не стали лідером у цьому процесі.
Вказується, що Британія почала активно просувати ідею навчання українських пілотів на винищувачах F-16 і формувати коаліцію з іншими союзниками у цьому питанні, не отримавши попередньо згоди США. Білий дом це не сприйняв.
Видання зауважує, що Лондон вже не вперше зробив сміливий крок у питаннях зброї для України, сподіваючись таким чином підштовхнути США. Сама Британія не зможе надати Україні F-16, оскільки не має їх.
Члени НАТО 4 липня ухвалили формальне рішення про продовження мандату генерального секретаря Єнса Столтенберга.
Жоден із потенційних наступників Столтенберга, як-то прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен, міністр оборони Великої Британії Бен Воллес або прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес, так і не зміг отримати підтримку 31 держави-члена НАТО.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц 26 червня закликав Туреччину якнайшвидше схвалити заявку Швеції на вступ до НАТО. Про це він заявив під час виступу перед депутатами бундестагу.
Туреччина та Угорщина є єдиними країнами-членами НАТО, які ще не ратифікували заявку Швеції, що вимагає одностайної ратифікації. Обидві країни переслідують власні інтереси.
Туреччина має претензії до Швеції через її ставлення до ворогів Ердогана. Крім того, вочевидь президент Туреччини таким чином тримає в руках ще один козир у своїх відносинах з Путіним (може вимагати більшого, посилаючись на таку «послугу» зі стримування розширення НАТО).
Влада Угорщини відверто налаштована проти України і у всьому, де може, намагається підтримати фашистську Росію. Але очевидно, що Орбана можуть швидко примусити нарешті розблокувати вступ Швеції у НАТО. Не роблять цього, розуміючи, що головна проблема у позиції Анкари. І тільки Туреччина розблокує питання Орбан одразу зробить те саме і без примусу.

Подпишитесь на новости