Археологи знайшли морду динозавра, покриту шкірою

У 2011 році археологи виявили практично цілісну скам’янілість динозаврів виду анкілозавра. Про це пише Futurism.

Тепер стало відомо, що крім зазубрених шипів, більшості кінцівок, панцирного покриття та вмісту шлунка, збереглися шкіра та морда тварини.

Дослідженням займався технік Королівського музею Тирелла Марк Мітчелл.

«Під час підготовки я складав частинки, як пазл, і тварина почала набувати реальних обрисів. Якось перед Різдвом, я склав обидві сторони шиї і голову, і ви могли оцінити разючу силу зразка і те, що це була жива істота з дивовижним збереженням», — сказав він.

Експерти кажуть, що ця знахідка буквально «одна на мільярд».

На початку січня повідомлялося, що на півночі Китаю палеонтологи знайшли скам’янілий скелет птаха, який жив близько 120 мільйонів років тому. Його голова дуже схожа на голову динозавра. Про це псисала Science Alert.

Також у цьому регіоні в осадових породах було виявлено відбитки тіл пернатих динозаврів та ранніх птахів.

За допомогою цифрової версії мінералізованих кісток, дослідники реконструювали форму та функції черепа, якими вони були за життя птаха.

Так, стало відомо, що форма черепа Cratonavis майже така сама, як у динозаврів Tyrannosaurus rex, а не як у птахів.

«Примітивні риси черепа говорять про те, що більшість птахів крейдяного періоду, таких як Cratonavis, не могли рухати своїм верхнім дзьобом незалежно від черепної коробки та нижньої щелепи, це функціональне нововведення, широко поширене серед сучасних птахів, яке сприяє їхньому величезному екологічному розмаїттю», — сказав палеонтолог CAS Чжіхен Лі.

Крім того, у Cratonavis напрочуд довга лопатка і кістка стопи. Зазначається, що це особливості, які рідко зустрічаються в скам’янілості інших динозаврів-предків птахів і відсутні у сучасних птахів.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Порошенко обвинил организаторов блокады в поддержке сепаратизма: видео

16.02.2017 - 17:32
Президент Петр Порошенко заявил, что те, кто блокируют поставки угля в Украине, действуют не в интересах государства, а их цель — «отрезать» оккупированные территории, тогда как его команда мирным путем хочет ...

«Динамо» выиграло у «Стали» и набрало 35 очков: видео голов

26.11.2017
Каменская «Сталь» проиграла в матче ...

В Японии после запуска рухнула ракета: опубликовано видео

30.06.2018
Неудачей завершился запуск ракеты в ...

Как покрасить кожаную сумку

01.11.2015
Видео-урок о том, как покрасить ...