Антарктиду накрила рекордна хвиля тепла

Вчені зафіксували рекордну хвилю тепла, яка зійшла на Антарктиду. Про це пише IFLScience. Замість -50°C «жахнуло» -9,4°C… Але сталося це не сьогодні, а два роки тому. Наразі вчені розповіли про цю аномалію і її наслідки.

Сплеск спеки було зафіксовано на дослідницькій станції Конкордія-Купол С, розташованій глибоко в Східній Антарктиді 18 березня 2022 року.

Тоді Антарктиду вразила надзвичайна хвиля тепла, внаслідок чого температура на континенті піднялася на неймовірні 40°C вище за середній показник. Вчені зазначають, що це найвищий стрибок вище середньої сезонної температури, коли-небудь зареєстрований на Землі. 

Середня річна температура в Конкордії становить близько -55°C, але залежно від сезону вона може коливатися від -30°C влітку до -80°C взимку. Березень є перехідним місяцем до антарктичної зими, а тому середня температура в цей період у районі коливається в районі -50°C.

Але 18 березня 2022 року, наприкінці антарктичного літа, на віддаленій станції зафіксували рекордну температуру -9,4°C, що приблизно на 40°C вище за середній сезонний показник.

«Масштаби теплової хвилі, що надійшла на Антарктиду, виявилися величезними: площа в 3,3 млн квадратних кілометрів у Східній Антарктиді перевищила попередні місячні температурні рекорди березня 2022 року. Результати дослідження свідчать про те, що рекордна хвиля тепла призвела до танення значної кількості льоду навколо Антарктиди. У прибережних районах спостерігалося масштабне танення поверхневого льоду, що сприяло рекордно низькій площі морського льоду. Деякі дослідники також припускають, що саме ця подія стала «останньою краплею», що звалила шельфовий льодовик Конгера 15 березня 2022 року», — заявили дослідники.

Науковці з Університету Лідса (Британія) стверджують, що Антарктида втратила близько  7,5 трлн тонн льоду з 1997 року. Це становить понад 40% шельфового льодовика, повідомляла у жовтні 2023 року The Guardian.

Згідно з підрахунками, 67 трлн тонн льоду було втрачено на заході, а 59 трлн тонн було додано на сході між 1997 і 2021 роками. У результаті чисті втрати склали 7,5 трлн тонн.

«Шельфовий льодовик є продовженням льодовика та уповільнює швидкість течії його уламків  в море. Коли вони тануть, льодовики викидають більшу кількість прісної води в море. Це може призвести до порушення течій Південного океану. Існує неоднозначна картина погіршення стану шельфового льодовика, і це пов’язано з температурою океану та океанськими течіями навколо Антарктиди», — заявили тоді вчені.

Експерт у галузі  спостереження за Землею та керівник дослідження Доктор Бенджамін Девісон зазначив, що західна половина піддається впливу теплої води, яка може швидко розмити шельфовий льодовик знизу, тоді як більша частина східної Антарктиди зараз захищена від теплої води поблизу смугою холодної води на узбережжі.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В США занялись строительством дорог из свиного навоза

30.07.2016 - 16:21
Исследователи из Государственного технического и сельскохозяйственного университета Северной Каролины разработали процесс, который использует свиной навоз в качестве дешевой замены нефти в производстве дорожного асфальта. В поисках биологических альтернатив группа обнаружила, что свиные отходы особенно богаты ...

Подборка смешных анекдотов и забавных видео

18.08.2018
Объявление в фойе Одесского театра: ...

Большое судно врезалось в мост в Китае: видео

02.04.2017
Грузовое судно, перевозившее около тысячи ...