ЗСУ розбили окупантів в районі Козачих Лагерів
Американський Інститут вивчення війни (ISW) в останньому звіті про ситуацію на фронті підтверджує вдалий рейд Збройних сил України в районі села Козачі Лагері на лівому окупованому березі Дніпра.
При цьому ISW не вірить, що ЗСУ залишилися чи закріпилися в селі, принаймні доки не побачить візуального підтвердження тривалої української присутності поблизу Козачих Лагерів або інших населених пунктів на східному березі.
Однак, принаймні на деякий час ЗСУ все-таки звільнили даний населений пункт, що визнали різноманітні джерела, в тому числі рашистські.
А Телеграм-канал «KRIG ➔» («OSINT новини та аналітика») оприлюднив фотографію інтервентів, взятих в полон в Козачих Лагерях. Цікаво, що вони сидять в автомобілі. Можна припустити, що знімок зроблено вже на правому (вільному) березі Дніпра.
Чи може все-таки на лівому? Тоді треба визнати, що ЗСУ мають чи мали там певну техніку. Як вони її туди переправили?
Сам «KRIG ➔» припускає, що ЗСУ намагаються закріпитися в Козачих Лагерях: «Бойові дії продовжуються, Сили оборони закріплюються на зайнятих рубежах та продовжують успішно наступати. Зауважу, що все це без важкої техніки». В принципі, в плавнях техніка не дуже й потрібна, а наша артилерія може контролювати Козачі Лагері і з правого берегу.
Підтверджує це і телеграм-канал «Легіон Диванної Розвідки»: «На території Козачих Лагерів осінтери фіксують збільшення присутності ЗСУ». Але чому цього не бачить ISW?
Навіть якщо рейдова група все-таки повернулася на правий берег Дніпра, операція була вдала. Як написав рашистський пропагандист-воєнкор «Тринадцатый», російські окупанти втратили 25 чоловік вбитими та полоненими включно з трьома офіцерами. Також ЗСУ захопили з собою цінні трофеї (зброю рації, телефони, боєприпаси тощо). Останнє речення дозволяє припустити, що «Тринадцятий» впевнений в тому, що ЗСУ залишили Козачі Лагері.
Однак з цим категорично не згоден Телеграм-канал «Оперативний ЗСУ» (він дає переклад українською слову Лагері, чого для назви н.п. робити не слід):
«Біля села Козачі Табори була висадка наших бійців разом із спецназом ГУР, які вибили російський 1322 батальйон з позицій. Це дозволило створити опорний пункт на лівому березі Дніпра.
Бійці обійшли Козачі Табори з півдня та продовжили наступ у напрямку села Челбурда. Подальший рух створює умови для оточення підрозділів ворога».

Подпишитесь на новости