Землю накрила потужна магнітна буря

В четвер, 16 листопада, Землю накрила потужна магнітна буря червоного рівня. К-індекс перевищив сім балів, пише Meteoagent.

17 листопада геомагнітне поле буде спокійним. Але вже 18 листопада Землю знову накриє сильна магнітна буря, К-індекс перевищить шість балів.

Магнітні бурі очікуються на нашій планеті й наступного тижня: 22, 24 та 25 листопада.

Як відомо, магнітні бурі – це збурення геомагнітного поля Землі. Їх провокують потоки заряджених частинок, викинутих Сонцем.

Усього на наше самопочуття впливає 5 погодних факторів: атмосферний тиск, температура та вологість повітря, а також магнітні бурі та космічні вітри. Перші чотири ми можемо передбачати за допомогою метеопрогнозів, а ось щодо космічного вітру (потік сонячної та ін. плазми, який вривається в нашу атмосферу), то він непередбачуваний. Цікаво, що людина, чутлива до одних факторів, може не реагувати на інші.

За даними Центру прогнозування космічної погоди, у червні цього року на поверхні Сонця з’явилося 163 сонячні плями. Востаннє така кількість темних плям вкривала Сонце у вересні 2002 року, коли спостерігали 187 сонячних плям.

Вчені приділяють особливу увагу кількості сонячних плям, оскільки це найпростіший спосіб відстежити зміни сонячної активності.

Темні плями спричинені магнітним полем Сонця, що пронизує сонячну поверхню. На початку кожного сонячного циклу, коли Сонце перебуває в найспокійнішому стані, відомому як сонячний мінімум, сонячних плям майже немає.

Але коли Сонце наближається до свого максимуму, кількість темних плям різко зростає, поки зірка не покриється ними, і вони почнуть викидати все більш часті й потужні сонячні спалахи.

Нинішній 25-й сонячний цикл розпочався чотири роки тому і передбачалося, що максимум активності Сонця настане приблизно 2025 року і буде подібним за інтенсивністю до попереднього циклу. Однак з його розвитком з’явилися ознаки того, що він набагато активніший, ніж передбачали початкові прогнози. Крім того експерти вважають, що майбутній максимум може настати раніше і бути набагато потужнішим, ніж попередній.

Нагадаємо, в Україні з 19 по 23 листопада очікується сильне похолодання, температура може опуститися до -14 градусів. У багатьох областях прогнозують сніг. 
Укргідрометцентр зазначає, що в Києві та області вже 17-18 листопада випаде невеликий мокрий сніг.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Ляшко объявил о женитьбе: видео

09.04.2018 - 01:49
Лидер Радикальной партии Олег Ляшко решил совместить приятное с полезным и жениться. Приятное предложение он сделал своей гражданской жене Росите. Полезное себе — женатый кандидат в президенты имеет больше шансов ...

Зеленский во второй раз обратился к украинцам: видео

24.11.2017
Лидер Квартала 95 Владимир Зеленский ...

В Южной Корее массовая бойня из-за импичмента президенту: видео

10.03.2017
Импичмент президенту Республики Корея Пак ...