Зеленський ввів нові санкції проти ієрархів УПЦ МП

Президент Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію рішення РНБО щодо розширення переліку санкцій, що накладаються на намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя), інших ієрархів УПЦ МП (всього відносно 9) та колишнього народного депутата Вадима Новинського. Відповідний документ №43/2023 разом із рішенням РНБО та доповненням до нього було оприлюднено напередодні на сайті глави держави.

«Згідно зі статтею 5 закону України Про санкції Рада національної безпеки та оборони України вирішила підтримати внесені Службою безпеки України пропозиції щодо внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів», — йдеться у рішенні.

У доповненні уточнюється, що тепер щодо Лебедя, Новинського, а також інших осіб, які в грудні потрапили до списку санкцій, вводиться повний санкційний пакет із 14 типів обмежень, що накладаються терміном на п’ять років. Раніше проти вказаних осіб застосовувалося лише 12 типів обмежень.

Перелік обмежень було розширено за рахунок включення до нього повної заборони на здійснення угод щодо цінних паперів, емітентами яких є особи, до яких застосовано санкції, а також анулювання офіційних візитів, засідань та переговорів щодо укладання договорів чи угод.

Нагадаємо, 1 грудня 2022 року РНБО ввела санкції щодо намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя), колишнього нардепа Вадима Новинського, а також інших осіб, які є представниками УПЦ (МЦ) або тісно пов’язані з цією організацією.

За три тижні синод УПЦ МП попросив Зеленського про скасування санкцій. Там заявили, що на початку вторгнення Росії на територію України УПЦ МП перша серед інших релігійних організацій рішуче засудила цю воєнну агресію.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Зафиксирована эффективная работа «третьей силы» на Светлодарской дуге: видео

14.06.2018 - 11:55
Волонтерский фонд «Повернись живим» обнародовал видео работы легендарной группы К-2, воюющей сейчас на Светлодарской дуге: «Ворожі обстріли населених пунктів Світлодарської дуги жорстко караються цими хлопцями». Разведка первого батальона 54-ой бригады ...

В Одессе жестко сорвали концерт Константина Райкина: видео

17.11.2017
Активист из Одессы Сергей Стерненко, ...