Зеленський висловився про «силові» методи ТЦК

У різних містах України доволі регулярно виникають ситуації спроб силового захвату чоловіків працівниками ТЦК (простіше кажучи, військкоматів). Були такі випадки у Львові, Тернополі, Ужгороді, Одесіі інших містах.

Президент Володимир Зеленський вважає неприйнятними «силові» методи працівників Територіальних центрів комплектування (ТЦК) під час мобілізації в Україні. Про це він сказав в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD, оприлюдненому у понеділок, 29 січня.

«Дуже неправильно, коли представники військкоматів ходили по вулицях і шукали хлопців, які не приходили до військкоматів. Але тут я хотів би, щоб ми були справедливими й чесними. Такі випадки є, але це абсолютно неправильно, вони не повинні цього робити», – сказав глава держави.

За словами Зеленського, він попросив військових та народних депутатів, щоб у новому законопроєкті про мобілізацію унеможливлювались «шанси ТЦК ходити по вулицях».

«Сьогодні є можливості застосування діджитал-формату. Ми живемо у час цифровізації, тим більше ми дуже цифровізована країна, ми налагодили цей процес і під час COVID-19, і під час війни. Тож немає проблем розв’язати це питання (мобілізації – ред.) сучасно», – зазначив він.

Зеленський в черговий раз наголосив, що мобілізація має відбуватися «тільки по справедливості» і в цьому контексті важливий момент демобілізації, про яку також слід подбати в межах нового законопроєкту.

«Є люди, які вже 700 днів перебувають на полі бою. Я їм вдячний за захист нашої держави, як і кожен українець. Вдячності замало, я вважаю, тому потрібні справедливі ротації, широкі відпустки», – заявив президент і додав, що «грошима все прикрити не можна, хоча зарплати у військових високі».

Як повідомлялося, в Ужгороді представники ТЦК посеред ночі забрали водія автобуса, який привіз із Вінниці дитячу збірну на всеукраїнські змагання з тхеквондо. Чоловіку вручили повістку та доправили до військкомату. Там він пройшов медкомісію та був відправлений до навчального центру в Чернігові.

Раніше у мережі з’явилося відео сутички у Львові між працівниками ТЦК та цивільним чоловіком. На кадрах військові заштовхують чоловіка в мікроавтобус в той час, як, очевидці намагаються безрезультатно йому допомогти. У Львівському обласному ТЦК заявили, що з цього приводу призначено службову перевірку. 


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Как обустроить жилое пространство для кошек

01.11.2015 - 15:02
Как обустроить жилое пространство кошек. Да так, чтобы вы друг другу не мешали. ...

Террористы «ДНР» запретили проезд в ОРЛО через Дебальцево

12.08.2020
Спикер пресс-центра Объединенных сил Ярослава ...

Три способа слепить красивые вареники (видео)

25.12.2015
Излюбленная еда украинцев – вареники. ...

Артиллерия уничтожила на Донбассе опорный пункт ДНР: видео

20.06.2018
Террористам нанесен большой урон в ...