Зеленський відповів Орбану на пропозицію припинити вогонь

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан запропонував президенту України Володимиру Зеленському припинити вогонь на фронті перед початком мирних переговорів. Й отримав відповідь, за яку вдячний…

Про це він сказав на пресконференції у Києві у вівторок, 2 липня.

За словами Орбана, війна в Україні «дуже інтенсивно» впливає і на безпеку Європи. Він запевнив, що дуже високо цінує усі мирні ініціативи Зеленського, але вони потребують багато часу. Саме через правила міжнародної дипломатії вони ускладнені.

«І я попросив пана президента подумати про те, чи не можна трошки інакше піти. Зробити перерву. Перервати вогонь і потім продовжити, почати перемовини», – сказав Орбан.

Він вважає, що припинення вогню могло б забезпечити пришвидшення темпу цих перемовин.

«Я це розповів президенту, і я вдячний президенту за відверту думку щодо цього питання», – додав прем’єр Угорщини.

Що саме йому відповів Зеленський, не повідомляється. Але раніше президент України вже публічно пояснював, що припинення вогню неможливо реалізувати практично, адже бої йдуть за кожен метр. І коли одна сторона припинить чинити опір, інша навіть за день-два зможе захопити величезні території. І що тоді? Жалітися, що Путін збрехав? Так він постійно бреше, а тому тут немає підстав сподіватися на іншу модель поведінки.

Зазначимо, що Угорщина планує підписати глобальну угоду про співробітництво з Україною, яка б регулювала відносини між країнами. По це сказав Орбан на спільній пресконференції з президентом України Зеленським.

«Ми намагаємося закрити всі попередні суперечки й сконцентрувати увагу на майбутнє. Ми бажаємо налагодити відносини між нашими країнами. Ми бажаємо підписати глобальну угоду про співробітництво з Україною, подібну до тих угод, які у нас діють з іншими нашими сусідніми країнами», – сказав Орбан.

Він зазначив, що Угорщна бажає брати участь в майбутній модернізації економіки України відповідно до своїх можливостей.

Зі свого боку Володимир Зеленський розповів, що документ, який вирішить розбіжності між Україною та Угорщиною, може бути заснований на дзеркальному підході.

«Загалом зміст нашого діалогу з усіх сьогоднішніх питань може стати основою для майбутнього двостороннього документу між нашими державами, який буде регулювати всі наші взаємовідносини, може бути заснований на дзеркальному підході до двосторонніх відносин між Україною та Угорщиною, який дозволить нашим народам користуватися усіма благами єдності», – сказав він.

За його словами, під час переговрів з Орбаном вони домовилися, що «команди продовжать роботу над деталями спільних рішень».


Подпишитесь на новости

 

Video >>

Серийные автомобили Volvo научились предупреждать друг друга о гололеде: видео

23.11.2016 - 19:01
Компания Volvo рассказала об электронных помощниках, которые будут доступны на серийных автомобилях 90-й серии (XC90, S90 и V90), выпущенных с середины ноября этого года. Кроссовер, седан и универсал научились предупреждать ...