Зеленський та Дуда зустрілися у Варшаві

Президент України Володимир Зеленський зустрівся із польським колегою Анджеєм Дудою у Варшаві. Офіційна церемонія відбулася біля президентського палацу.

Планується, що надалі відбудуться розмови глав держав віч-на-віч, після цього — у ширшому колі. За їхніми результатами, президенти проведуть прес-конференцію для ЗМІ.

Раніше глава Бюро міжнародної політики при президенті Польщі Марцін Пшидач заявив, що лідери держав під час переговорів обговорять увесь спектр українсько-польських відносин, зосереджуючи увагу на питаннях безпеки, економічного співробітництва та історичної проблематики.

Цей візит — перший офіційний візит президента України до Польщі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Зеленський та Дуда двічі — у грудні минулого року та лютому — зустрічалися у Жешуві під час повернення президента України транзитом через Польщу до України після візитів глави держави до США та Британії. Однак ці зустрічі не мали статусу офіційних візитів.

Нагадаємо, два дні тому фермери в Польщі, які виступають проти імпорту українського зерна в країну, заявили, що можуть зірвати запланований візит Володимира Зеленського, якщо влада не виконає їхні вимоги.

Об’єднання польських фермерів Oszukana Wieś («Ошукане село») минулого тижня уклало з урядом домовленість про виконання 11 вимог, зокрема посилення прикордонного контролю, компенсації та пільгові кредити.

Але в понеділок фермери заявили, що жоден із пунктів так і не було виконано.

Сьогодні міністр сільського господарства Польщі Генрик Ковальчик оголосив, що залишає посаду на тлі масових протестів фермерів у зв’язку з поставками зерна з України.

Додамо, що зерно з України має йти через Польщу транзитом, але частина його продається за демпінговими цінами в країні. Хто тут винен — польські контролюючи органи чи українські експортери — не відомо.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Садовому утерли нос – решена мусорная проблема Львова: видео

14.07.2017 - 13:00
Во Львовской ОГА заявляют, что из областного центра вывезли отходы со всех «перенаполненных» контейнерных площадок. Эту задачу удалось выполнить за три недели. Как сообщает пресс-служба  облгосадминистрации, с 23 июня по ...

Разработана батарея, работающая 10 часов после 5 минут заряда (видео)

21.11.2015
Исследователи корпорации Huawei Technology представили ...

Сутки из жизни Винницы уложили в 12 минут: уникальное видео

28.02.2017
Сотрудник Департамента информационных технологий Винницкого ...