Зеленський розповів, про що буде просити Шольца

Одна з цілей візиту президента України Володимира Зеленського до Європи — робота над створенням коаліції винищувачів. Про це заявив президент України під час спільної конференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцом.

«Ми зараз працюємо над створенням коаліції винищувачів, і частково мої візити столицями Європи спрямовані саме для цього. Я думаю, що у нас буде успіх. Я сьогодні буду звертатися і до німецької сторони, щоб підтримали Україну в цій коаліції. Для нас це важливо», — заявив президент.

Як відзначив Зеленський, він обговорить питання винищувачів разом з канцлером Німеччини під час другої частини їх зустрічі.

Зокрема, під час конференції Шольц відзначив, що Німеччина багато допомогла Україні з початку повномасштабної війни й сьогодні необхідно змусити Росію покинути нашу територію.

«Ми вже багато чого доставили, що стосується ППО — це Patriot, IRIS-T, також Gepard, а також інша зброя, різні артсистеми, системи залпового вогню. Це те, на чому ми концентруємось», — відзначив канцлер.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що уряд розглядає можливість передачі Україні винищувачів F-16 та веде переговори зі своїми союзниками. Про це 9 травняя писало агентство Reuters.

«Ми активно обговорюємо з Данією, Великобританією, деякими іншими країнами в Європі, а також із США передачу Україні літаків F-16», — сказал Рютте під час візиту до Сан-Паулу.

За його словами, спочатку необхідно досягти угоди між усіма партнерами, як це вже раніше відбувалося в минулому перед постачанням в Україну гаубиць та танків Leopard 2, тому дискусія все ще продовжується.  

«Ми повинні допомогти Україні в цій боротьбі. Якщо Путін досягне успіху в Україні, а я не думаю, що це станеться, він не закінчить на цьому. Люди хвилюються за власну безпеку в Амстердамі, Берліні, Парижі та в усій Європі», — наголосив Рютте.

Ще один потенційний донор — Бельгія, яка має на озброєнні 53 F-16 (44 F-16AM та 9 F-16BM), що за станом доволі схожі на данські й також замінюються на F-35. Плюс були позитивні заяви від уряду Данії.

Кандидатом є й Португалія, яка також експлуатує 30 одиниць F-16 (26 F-16AM та 4 F-16BM). Поки країна не оголосила про намір списати ці машини, але не виключає, що вони будуть передані до України. Як мінімум ще у лютому прем’єр-міністр Португалії Антоніу Кошта повідомив: Лісабон немає «червоних ліній» відносно F-16 для України.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Москву ввели «Искандеры» и «Тайфуны»: видео репетиции парада

27.04.2018 - 14:15
Российское издание «Звезда» Минобороны РФ опубликовало видео ночной репетиции мероприятия, готовящегося к 9 мая. Военные собираются провести военный парад максимально помпезно. Как сообщает издание, ночью 27 апреля по Красной площади прошли ...

В российской Самаре сильный пожар: видео

09.04.2018
Сегодня в российской Самаре произошел ...

В США в пику Трампу сняли фильм о затоплении Нью-Йорка: видео

05.06.2017
В США довольно креативно отреагировали ...