Зеленський провів розмову з Дудою про кордон і військову допомогу

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з лідером Польщі Анджеєм Дудою під час якої співрозмовники обговорили питання взаємодії в оборонній сфері. Про це повідомила пресслужба глави держави у вівторок, 9 січня.

Зеленський висловив подяку за підтримку України з боку Польщі як незмінного союзника України на шляху до вступу в ЄС і НАТО. «Наш спільний кордон має бути справжнім європейським кордоном. Кордоном єдності. Не має бути кордонів між нашими народами», — наголосив президент.

Лідери країн обговорили питання забезпечення фінансової та політичної підтримки України з боку ЄС. Президенти також обмінялися думками в контексті наближення Вашингтонського саміту НАТО та очікуваних рішень Альянсу.

«Переконаний, що майбутнє України та Польщі — у єдності, взаємній підтримці та взаємовигідній співпраці», — наголосив глава держави.

Президенти України та Польщі також обговорили питання взаємодії в оборонній сфері з акцентом на ключових потребах ЗСУ.

Зеленський поінформував колегу про нещодавні масовані російські ракетні обстріли території України, які призвели до загибелі мирних громадян і руйнування цивільних об’єктів, і наголосив на необхідності посилення української ППО для створення надійного повітряного щита.

Глава держави окремо порушив питання щодо приєднання Польщі до Спільної декларації лідерів Групи семи про безпекові гарантії для України.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна інтенсифікує контакти з новим урядом Польщі для розв’язання двосторонніх проблемних питань.

Тим часом єврокомісар з Польщі пригрозив заблокувати безмитну торгівлю України з ЄС.

Уряд Польщі підписав з фермерами угоду про припинення блокади пункту перетину кордону з Україною в пункті пропуску Медика — Щегині. Про це сьогодні, 6 січня, повідомили польські ЗМІ. Згідно з угодою, блокування пункту пропуску в Медиці має бути призупинено, але до якого саме часу — не вказано.

Зазначається, що міністр сільського господарства та розвитку села Чеслав Сєкерський пообіцяв задовольнити всі вимоги фермерів. Йдеться про субсидії на кукурудзу в розмірі одного мільйона злотих, збільшення кредитування на 2,5 мільярда злотих та збереження розміру сільськогосподарського податку на рівні 2023 року.

Безумовно, це рішення давно назріло і його треба вітати. Але досі немає ніяких позитивних сигналів щодо вирішення більш серйозної проблеми — блокування трьох інших пунктів перетину кордону, що здійснює дивна організація перевізників. Дивна, тому що з’явилася лише у жовтні, радикально антиукраїнська і ще й діє під «дахом» проросійської партії Конфедерація.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Nicky Jam и его песня «05. El Amante» на 7 месте в YouTube за 2017 год: видео

31.12.2017 - 13:33
Латинская мыльная опера на 7 месте YouTube за 2017 год Продолжил бенефис латиноамериканских исполнителей в десятке самых популярных видеороликов на портале YouTube за 2017 год Nicky Jam, чья композиция «05. ...

Техника в руках дикаря – причина огромного удивления (видео)

26.10.2015
Оригинальный и весьма курьезный способ ...