Зеленський привітав Байдена з днем народження

Президент України Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська привітали президента США Джозефа Байдена з днем народження. Про це український президент написав у соцмережі Х.

Президентові США сьогодні, 20 листопада, виповнився 81 рік.

«Ми з Оленою вітаємо Президента США Джо Байдена з днем народження! Як і всі українці, ми вдячні Сполученим Штатам за лідерство в захисті свободи та життя в ці важкі часи. Щоразу, коли українці відзначають нині символічні дні, лунає одне побажання: побажання перемоги. І ми сьогодні бажаємо Президенту Байдену того, що так потрібне свободі: перемоги в нашій спільній боротьбі проти агресії та терору», — написав Зеленський.

Нагадаємо, у ніч на 20 жовтня президент США Джо Байден виступив зі зверненням до американців. Офіційна причина промови – «відповідь на терористичні атаки ХАМАСу та на триваючу жорстоку війну проти України». В реальності мета його виступу – це переконати американську націю та американських конгресменів, у тому числі опозиційних до президента, проголосувати за продовження військової та фінансової допомоги для України (бо щодо Ізраїлю є більше згоди). Через це значна частина промови Байдена присвячена його баченню російської агресії.

Він тоді детально пояснив, чому США не припинять допомогу Україні у війні, що розв’язала проти неї Росія. І серед іншого сказав наступне:

«На завершення хочу поділитися однією історією.  На початку цього року я сів у літак Air Force One для таємного польоту до Польщі.  Там я сів у потяг із затемненими вікнами і 10 годин їхав до Києва, щоб бути разом з народом України напередодні річниці їхньої відважної боротьби проти Путіна.

Я став першим американським президентом з часів президента Лінкольна, який поїхав у зону бойових дій, не контрольовану американськими військовими. Зі мною була лише невелика група співробітників служби безпеки і кілька радників.

Але коли я вийшов з поїзда і зустрівся з президентом Зеленським, я не відчув себе самотнім. 

Я привіз із собою ідею Америки, обіцянку підтримки Америкою для людей, які сьогодні борються за те, за що ми самі боролися 250 років тому: свободу, незалежність, самовизначення.

І коли я йшов Києвом з президентом Зеленським, а вдалині звучали сирени повітряної тривоги, я ще сильніше відчув те, у що завжди вірив: Америка все ще є маяком для світу. 

Як казала Мадлен Олбрайт, ми – «незамінна нація».

В усьому світі є люди, які зберігають надію завдяки нам, які вірять у краще життя завдяки нам, які відчайдушно намагаються не бути забутими нами, і які чекають на нас.

Але час має вирішальне значення.

Так, у Америці зараз є розбіжності між партіями.  Але ми повинні їх подолати. 

Ми не можемо дозволити дріб’язковій партійній ворожнечі стати на заваді нашим обов’язкам як великої нації.

Ми не можемо і не дозволимо перемогти терористам на кшталт ХАМАСу і тиранам на кшталт Путіна.  Я не дозволю цьому статися.

У такі моменти ми повинні нагадувати – ми повинні пам’ятати, хто ми є.  Ми – Сполучені Штати Америки – Сполучені Штати Америки.  І немає нічого – нічого, що було б нам не під силу, якщо ми зробимо це разом».


Подпишитесь на новости

 

Video >>

Де у Вінниці розмістив свою канцелярію Симон Петлюра?

26.09.2016 - 14:55
Ошатні житлові будиночки приватного сектору, магазинчики, обласне радіо та старовинні споруди, напівзруйновані і загадкові. Досить оригінальна архітектурна композиція у самому серці міста. Чому вулиця отримала ім’я Симона Петлюри? Хто він ...

Закулисье блокадных требований винницких протестов: фото, видео

14.03.2017
Депутатов Винницкого облсовета собирают 15 ...

Гигантский 3-D принтер печатает дома целиком (видео)

25.10.2015
Big Delta представляет собой гигантский 3D ...