Зеленський попросив у Швеції літаки Gripen

Українські пілоти вже розпочали випробування на шведських винищувачах Gripen. Україна домовлятиметься про отримання цих літаків. Так заяву зробив президент Володимир Зеленський, під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном у суботу, 19 серпня.

«Говорили про літаки Gripen. Це гордість Швеції… Тестові випробування Gripen за участі наших пілотів вже почалися. Сьогодні детально поговорили про майбутні кроки для можливості відкрити тему отримання шведських Gripen», – заявив президент.

За словами Зеленського, під час сьогоднішнього візиту до Швеції він також зустрінеться зі спікером парламенту й представниками всіх політичних сил. Під час зустрічі лідер країни порушить питання передачі Україні винищувачів Gripen.

Також Володимир Зеленський анонсував переговори з партнерами з кількох країн щодо посилення України у небі.

«Завтра-післязавтра у мене будуть переговори ще з кількома державами. Я впевнений, що ми разом з партнерами зробимо все і досягнемо відповідного результату в небі, щоб у росіян не було переваги. Коли вони контролюють небо, ми не можемо на землі рухатися швидко. А нам це потрібно», – заявив він.

«У нас немає сучасних літаків. І реально шведський Grippen – це гордість вашої держави. І я вважаю, що такою гордістю прем’єр-міністр міг би поділитися з Україною», – додав з посмішкою Зеленський.

У червні стало відомо, що Швеція тренуватиме українців на винищувачах Gripen. Тоді мова йшла про ознайомчу підготовку українських пілотів і авіаційно-технічного персоналу.

Saab JAS 39 Gripen (Грифон) – багатоцільовий винищувач четвертого покоління, який був розроблений з урахуванням універсальності. Скорочення JAS розшифровується як Jakt (винищувач), Attack (штурмовик) і Spaning (розвідник). Цей літак мають на озброєнні Швеція, Угорщина, Чехія, Велика Британія, Бразилія, Таїланд і ПАР. Загаломбуло випущено 264 таких літаків.



Подпишитесь на новости

 

Video >>

Як вінничани оцініють проведену декомунізацію

07.09.2016 - 15:59
Кожного дня ми крокуємо знайомими вулицями і, здається, знаємо про них усе. Та чи так воно є насправді? Журналіст ВДТ Галина Гулько дізнавалась наскільки легко знайти нові адреси туристам та ...

Во Львове снесли Монумент славы: опубликовано видео

03.03.2019
После достаточно длительных попыток во ...

Порошенко поздравил Украину с Новым 2018 годом: видео

01.01.2018
Новогоднее поздравление президента: «… А ...

Группа KAZKA представила песню на Евровидение: видео

01.02.2019
Популярная украинская группа KAZKA, которая ...