Зеленський назвав дві складові для перемоги

Дві коаліції – західних ракетних комплексів Patriot і винищувачів – допоможуть перемогти сучасний російський терор. Про це сьогодні сказав президент України Володимир Зеленський на саміті Європейського політичного співтовариства в Молдові.

Як відомо, офіційно було підтверджено передачу Україні трьох ЗРК Patriot — від США, Німеччини і Нідерландів. Остання країна обіцяла ще одну систему.

Це дуже суттєва допомога, але недостатня, зважаючи на розміри України.

Що стосується літаків, то тільки з тижня на тиждень розпочнеться навчання наших пілотів керуванню F-16. Якщо все піде нормально, то можемо розраховувати на отримання пілотів через чотири місяці.

Що стосується винищувачів, то поки жодна країна не оголосила, що їх надасть. Але майже немає сумнівів, що насправді рішення прийнято, просто не оголошується передчасно. Висока вірогідність, що літаки нададуть Нідерланди, Данія і Бельгія. Можливо, ще Британія і Португалія. Щодо США, то там з цього приводу мовчать.

«Цієї ночі російські ракети забрали життя ще трьох людей у Києві, десятеро дістали поранень. Убито одну дитину… Щонайменше 484 українські дитини вбиті Росією (це з 24 лютого 2022). Наразі є дві вирішальні складові: коаліція Patriot, яка покладе край російському шантажу балістичними ракетами, і коаліція сучасних винищувачів, які доведуть, що терор проти наших міст не має шансів», – заявив президент.

Він подякував усім тим, хто допомагає і розуміє, що «кожен крок у забезпеченні ППО буквально рятує життя, а швидкість формування цих двох коаліцій – коаліції Patriot і коаліції сучасних винищувачів – буквально прискорює мир».

Також Зеленський вважає, що усі країни, що мають спільні кордони з Росією, в тому числі Україна, мають якнайшвидше приєднатися до ЄС і НАТО. Інакше на них чекає тільки два варіанти – відкрита війна або окупація. Росія боїться НАТО та намагається запобігти приєднанню до Альянсу інших країн і влаштовую заморожені конфлікти на сусідніх територіях. Зокрема, президент навів приклад Придністров’я, де російські «миротворці» перебувають вже десятки років.

«Усі країни, які мають кордон з Росією і не хочуть, щоб Росія їх розірвала, повинні приєднатися до ЄС і НАТО. У нас є лише дві альтернативи – або відкрита війна, або поетапна окупація Росією. Ми бачимо, що відбувається в Білорусі, Грузії. Народи втягують у стан беззаконня», – сказав Зеленський.

З огляду на це президент заявив, що очікує на те, що Україна буде прийнята в ЄС і НАТО якнайшвидше.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Трамп запустил видео с Зеленским и Порошенко под названием «Я слил болото»

28.09.2019 - 12:58
Предвыборная гонка в США в самом разгаре. На это указывает ролик, в котором Трамп предстал как некий изобличитель «болота», связанного с сыном оппонента от Демпартии Джо Байдена, а точнее его ...

Береза вспылил на Савченко на комитете Рады: видео

05.10.2017
Сегодня во время рассмотрения комитетом ...

В квартиру Саакашвили нагрянули силовики: видео

05.12.2017
Соратник Михаила Саакашвили Давид Сакварелидзе ...