Зеленський анонсував нові домовленості щодо ППО

Президент Володимир Зеленський анонсує нові домовленості щодо систем протиповітряної оборони для України.

«Наступні тижні червня, першої половини липня мають стати для України не менш результативними, ніж травень, ніж перша половина червня. Ми вже отримали рішення щодо нових «Петріотів» для України і готуємо продовження. Ми працюємо над постачанням ще систем ППО. І далекобійність зараз – це не лише питання про те, чого ми можемо досягти на полі бою, але й про те, коли взагалі завершиться війна. Чим більше ми можемо, тим швидше вдасться примусити Росію до справедливого миру», — заявив президент у своєму вечірньому зверненні.

Зеленський наголосив, що російську бойову авіацію, яка завдає удари керованими авіабомбами по українських містах, «треба знищувати там, де вона є, усіма засобами, які тільки є».

За словами Зеленського, нещодавнє погодження ударів по російській території поблизу кордону «дозволило знищити частину російського терористичного потенціалу, але тільки частину».

«Потрібно більше далекобійності, потрібна відповідна зброя для українців. І ми працюємо над цим з партнерами, ми робимо все, щоб наблизити рішення», – заявив президент.

Як відомо, міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен 21 червня оголосила про передачу Україні ЗРК Patriot.

Повідомлялося, що Нідерланди разом зі ще однією країною змогли зібрати частини, які потім можуть сформувати цілісну систему Patriot.  Як зауважила очільниця нідерландського оборонного відомства, «всі шматочки пазла» були на столі. Інша країна, якщо побажає, сама про себе оголосить.

Нагадаємо, Румунія подарує Україні зенітну ракетну систему Patriot! Одну з чотирьох, що має у наявності. Про це 20 червня  повідомила адміністрація президента Румунії.

«Зважаючи на значне погіршення ситуації з безпекою в Україні внаслідок постійних і масованих атак Росії на цивільне населення та цивільну інфраструктуру, особливо енергетичну, і регіональних наслідків цієї ситуації, зокрема для безпеки Румунії, у тісній координації з союзниками, члени Ради вирішили передати в дар Україні систему Patriot», – йдеться в повідомленні.

При цьому вказано, що пожертвування буде зроблено за умови, що Румунія продовжить переговори з союзниками, особливо зі США, з метою отримання аналогічної або еквівалентної системи ППО.

Офіційно відомо, що Україна раніше отримала дві батареї Patriot від Німеччини, по одній від США і Нідерландів. Хоча Нідерланди обіцяли дві (чи надали другу, невідомо). В червні Німеччина має надати ще один Patriot. Також одну батарею обіцяють США.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Янукович сорвался и нахамил украинской журналистке: видео

25.11.2016 - 19:39
Янукович на пресс-конференции в Ростове нахамил журналистке телеканала СТБ. На вопрос, как он думает, что о нем напишут в учебниках истории, отреагировал агрессивно. Он заявил, что напишут правду. И ей ...

Израильтяне сделали танк «прозрачным»

02.07.2016
Израильская компания Elbit Systems анонсировала выпуск ...