Заява Вінницької обласної громадської організації «Гідність нації» щодо побиття активістів у Жмеринці

27 лютого у Жмеринці, під час сесії міської ради, відбулися сутички членів «Національних дружин Вінниччини» та громадської організації «Едельвейс» із «тітушками». Громадські активісти прагнули поставити в. о. міського голови Жмеринки Юрію Світлаку кілька запитань, щодо фактів корупційних діянь, а їх в свою чергу не допускали на сесію. Це й стало причиною заворушень. Вінницька обласна громадська організація «Гідність нації» розлого прокоментувала резонансну подію:

– Громадські організації «Національні дружини Вінниччини» і «Едельвейс» багато років працюють на користь вінничан. Вони викривають корупційні схеми, пропагують здоровий спосіб життя, борються із наркоманією, дбають щодо національно-патріотичного виховання молоді.

Всю громадськість сколихнула звістка, щодо сутичок у Жмеринці. Ми також не можемо бути осторонь цих подій. У ЗМІ в першу чергу подавалася інформація з цього приводу за версіями Національної поліції і Жмеринського місцевого самоврядування. Вона була однобічною.

Ми звертаємо увагу на інший бік подій у Жмеринці. Хлопці приїхали до міста, бо прагнули висловити свою думку і поставити актуальні запитання в.о. міського голови Жмеринки Юрію Світлаку. Їх зустріли «тітушки» із газовими балончиками, вогнегасником, палицями. Вони фактично рознесли фойє Жмеринської міської ради, а також затягували в приміщення активістів, в тому числі й неповнолітніх. Їх безжально били різноманітними предметами. 

В. о. міського голови Жмеринки Юрій Світлак залякує депутатів і, на нашу думку, фактично є організатором цього побоїща. Активістів «Національних дружин Вінниччини» і громадської організації «Едельвейс» (хоча б представника) мали б допустити на сесію місцевого самоврядування, що відповідає чинному законодавству України. Це не було зроблено і водночас була спровокована бійка.

Нас дивує позиція правоохоронних органів. Зокрема, чому було затримано лише три учасники заворушень у Жмеринці?! Адже у них приймала участь значно більша кількість людей. 

У коридорах Жмеринської міської ради встановлені відеокамери. Ми вимагаємо опублікувати повне відео подій. Щоб всі побачили, як глумилися над громадськими активістами. Затриманих поліцією людей в наручниках (серед яких були неповнолітні) били палицями та іншими предметами. За це має відповідати в першу чергу Юрій Світлак, який залякав всю Жмеринку і такими методами прагне залишитися при владі.

Закликаємо правоохоронні органи об’єктивно розібратися в ситуації та дати правову оцінку подій у Жмеринці. Вже стало відомо, що  Національні Дружини Вінниччини направили до Міністерства внутрішніх справ України та Офісу Генерального прокурора України заяву про корупційні злочини, скоєні в. о. Жмеринського міського голови Юрієм Світлаком. Там йдеться про перевищення влади та службового становища, привласнення бюджетних коштів у великих розмірах, нехтування вимогами законодавства у частині проведення тендерів. Саме із цими матеріалами активісти йшли на сесію міської ради.  

Прес-служба Вінницької обласної громадської організації «Гідність нації»


Подпишитесь на новости

 
redtram
РедТрэм Обменный

Коментарі закриті.

Video >>

Смешной способ охоты на рыбу, — рыбалки по нашему (видео)

27.12.2015 - 12:58
Рыбачит можно по-разному. Кто на удочку, а кому спининг больше нравится. А вот девушка изобрела весьма оригинальный способ добычи пищи из реки. То ли от безысходности (ничего более подходящего под ...

Маленькие дети и их огромные четвероногие друзья: фото, видео

05.12.2016
Фотограф Энди Селиверстов (Andy Seliverstoff) ...