Захід буде купувати українську зброю для ЗСУ

Україна отримала перше рішення про закупівлю української зброї для потреб ЗСУ за кошти західного партнера – Данії. Гроші надійшли через нову фандрейзингову платформу, повідомив очільник Мінстратегпрому Олександр Камишін у Telegram в четвер, 18 квітня.

«Вчора Данія ухвалила рішення про новий пакет допомоги Україні. Серед іншого в пакеті закладено 200 млн данських крон ($28,5 млн) на закупівлю озброєння та військової техніки для ЗСУ в українських виробників. Це перше подібне рішення – я вірю, що перше з багатьох. І це те, про що ми невпинно просили партнерів протягом останніх місяців», – напсав міністр.

За його словами, українська оборонна галузь вже настільки розвинулася, що держбюджет не може завантажити виробників замовленнями на максимальну потужність.

«Спроможність українського ОПК становить близько $20 млрд. При цьому Україна має лише $6 млрд на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина усіх станків, які наявні в країні – бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту», – пояснив Камишін.

Міністр вважає, що оптимальний вихід з цієї ситуації – переконати партнерів, що готові купувати зброю для України, робити це тут.

У такий спосіб народився проєкт ZBROYARI: Manufacturing Freedom – глобальна фандрейзингова кампанія. Його мета – зібрати $10 млрд на виробництво української зброї в цьому році.

«Сьогодні ми маємо перший донат. Це рішення знакове, воно відкриває шлях для інших країн – і ми неймовірно вдячні данському уряду і данському народу за лідерство… В банці вже $28,5 млн з $10 млрд. Працюємо далі», – резюмував міністр.

Україна виробила рекордну кількість САУ Богдана

Українська промисловість почала виробляти рекордну кількість САУ Богдана. У квітні ЗСУ отримають 10 таких артилерійських систем. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у Telegram за підсумками щодненної наради в четвер, 18 квітня.

Зокрема, глава держави заслухав доповіді про надходження техніки та боєприпасів, розподіл по бойових та комплектування резервних бригад.

«Частка власного виробництва постійно зростає. Держава укладає з нашими підприємствами серйозні, тривалі контракти, які дають прогнозованість, можливість набирати людей і залучати інвестиції. Вже цього місяця наша промисловість уперше видає 10 Богдан, у травні й далі – ще більше», – повідомив Зеленський.

Зеленському показали український аналог Ланцета

Президенту Володимиру Зеленському продемонстрували новий ударний дрон, який нагадує російський Ланцет і може атакувати ворожі цілі на оперативно-тактичній глибині понад 100 кілометрів. Про це повідомив Мілітарний у понеділок, 15 квітня.

«Безпілотник, назва якого все ще тримається у секреті, вже зараз використовується на передовій проти російських окупантів та здобув перші перемоги, успішно уразивши, зокрема російський зенітний ракетний комплекс», – йдеться у повідомленні.

Очікується, що в перспективі нова розробка має стати засобом ураження цілей як на землі, так і в небі завдяки своїй швидкості та потужній бойовій частині.

Новий український баражуючий боєприпас має зайняти ту ж нішу, що і російський Ланцет, завдаючи високоточні удари по важливим одиницям бойової техніки на великій відстані від лінії фронту, – пише видання.

Стверджується, що дрон має електричний двигун та запускається з катапульти. Х-подібний фюзеляж забезпечує високу маневровість і можливість ураження статичних та рухомих цілей по різних траєкторіях. Зокрема БПЛА здатен заходити на ціль під прямим кутом.

За даними видання, залежно від обраної цілі на борту безпілотника може встановлюватись бойова частина вагою до 3 кг: уламкова, термобарична або бронебійна з ударним ядром. Остання може пробивати до 40 мм броні та завдавати серйозні ураження техніці, створюючи при “проламуванні” корпусу велику кількість вторинних уламків.

Максимальна швидкість безпілотника не перевищує 180 км/год, а тому його основними жертвами можуть бути об’єкти, що рухаються повільніше 130 км/год. Фактично мова йде про російські Орлан-10, Zala та Ланцети, хоча теоретично це можуть бути і зависаючі або пролітаючі на зустрічних курсах гелікоптери, – йдеться у повідомленні.

Усі безпілотники комплексу оснащуються високонадійними модулями шифрованого зв’язку (стандарт AES256), що дозволяє працювати в умовах активного придушення системами РЕБ.

Ще одним важливим нововведенням для ударного комплексу стала інтеграція системи “машинного зору”, яка забезпечує захоплення об’єктів та автоматичне до наведення на ціль. Ця технологія вже активно використовується українськими військовими для ураження цілей навіть в зонах роботи потужних комплексів радіоелектронної боротьби.

Вартість одного такого безпілотника не розкривається, проте, за словами розробників, вона співмірна з вартістю більшості українських дронів оперативно-тактичного класу.

Україна застосувала саморобну ППО, — міністр

Українські військові успішно застосували саморобний комплекс протиповітряної оборони. Про це сказав очільник Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін на брифінгу в швейцарському Давосі в середу, 17 січня.

Він нагадав, що для повноцінної розробки власної системи ППО потрібні роки. Тому Україна пішла іншим шляхом і поєднала у новій розробці радянські і західні компоненти.

«Одна з систем вперше була сьогодні вночі використана успішно. Ми за 9 кілометрів збили «шахед». Це перше використання такої системи. У нас приблизно п’ять таких проєктів у цьому портфелі. Я дуже радий, що ми усі ці системи вже розгорнули на полі битви», – розповів тоді голова Мінстратегпрому і подякував американським партнерам за допомогу.

Камишін визнав, що у нього не було впевненості, що саморобна система ППО сьогодні спрацює.

Зазначимо, що ймовірно йдеться про проєкт FrankenSAM, який є гібридною системою ППО. комплекси:

Нагадаємо, ще у жовтні 2023 року повідомлялося, що у ЗСУ з’являться гібридні системи ППО FrankenSAM. При чому один варіант поєднує пускові установки Бук та ракети Sea Sparrow, інший – радянські радари та ракети Sidewinder. Вони пройшли випробування на військових базах у США.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Рашисты заявили, что видео с живым «министром» ДНР Тимофеевым смонтировано

24.09.2017 - 19:07
Вчера вечером один из донецких телеканалов показал интервью с Александром Тимофеевым (Ташкентом) о большом урожае капусты и овощей в ДНР. При этом пропагандисты заявили, что в этом ролике Ташкент прокомментировал ...

Появилось видео сильного пожара в Москве на НПЗ

06.02.2019
В России на юго-восточной окраине ...