Влада Вірменії пообіцяла не заарештовувати Путіна

Вірменія прислухалася до «побоювань» Росії щодо можливих наслідків ратифікації Римського статуту, на основі якого функціонує Міжнародний кримінальний суд. Про це заявив віце-спікер парламенту Вірменії Акоп Аршакян в інтерв’ю агентству Арменпрес. І додав, що Вірменія не має намерів арештовувати Путіна.

Треба розуміти, що тут немає нічого дивного — Вірменія занадто залежна від РФ і підтримує достатньо тісні стосунки.

За словами Аршакяна, уряд країни ухвалив рішення приєднатися до Римського статуту у грудні 2022 року у відповідь на «агресію Азербайджану щодо суверенних територій Вірменії», і саме тоді його почав вивчати вірменський Конституційний суд.

«Я маю на увазі, рішення Конституційного суду не визнає винним нікого, ні в якому питанні і не вимагає кроків до арешту будь-кого. А уряд Вірменії в грудні 2022 року, звичайно, не міг ні вгадати, ні передбачити ймовірність і зміст конкретних рішень Міжнародного кримінального суду у березні», — стверджує він.

Чиновник поспішив запевнити, що «правляча партія і команда не мають наміру чи бажання» заарештовувати Путіна у разі його візиту до Вірменії.

«Не далі як сьогодні ми підписали з іншою країною угоду, згідно з якою Римський статут не вплине на наші двосторонні відносини. Таке врегулювання може бути і з Росією. Але це лише один із варіантів. Є й інші варіанти», — заявив віце-спікер.

Аршакян запевняє, що Єреван і Москва зможуть «добитися того, щоб забезпечення подальшого процесу, пов’язаного з Римським статутом, не завдавало шкоди стратегічним відносинам».

Нагадаємо, Конституційний суд Вірменії визнав такими, що відповідають конституції країни зобов’язання, закріплені Римським статутом про Міжнародний кримінальний суд. 

У МЗС РФ назвали «вкрай неприйнятним» рішення Вірменії ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду, що може призвести до арешту в країні президента РФ Володимира Путіна. Про це 27 березня, повідомили РосЗМІ з посиланням на джерела у МЗС РФ. Зазначалося, що російські дипломати вже попередили Вірменію про «вкрай негативні наслідки» у разі такого кроку.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

«Русские» сняли на видео ликвидацию главаря «Пятнашки»

18.05.2018 - 19:29
СМИ РФ заявляют, что звукооператор российского пропагандистского телеканала «Россия 1» Игорь Уклеин и член съемочной группы Паве Выдрин, якобы попали под обстрел на Донбассе. Якобы Уклеин был ранен той же ...

Полтергейст устроил ДТП (видео)

11.12.2015
Необычное ДТП засняла камера видеонаблюдения ...

На певца Макса Барских на сцене напала фанатка: видео

12.02.2019
На украинского певца Макса Барских ...