Вінницький пауерліфтер Чупринко відмовився потиснути руку іранцю на чемпіонаті світу

Український пауерліфтер Іван Чупринко відмовився потиснути руку іранцю Аміру Реза Масфоруш під час нагородження на чемпіонаті світу з жиму лежачи, що проходив минулого тижня у Південно-Африканській Республіці.

Спортсмен з Вінниці став чемпіоном світу у ваговій категорії до 74 кг та абсолютним чемпіоном світу. Іранця нагородили бронзовою медаллю. Тож спортсмени стояли на п’єдесталі поруч. Іранець двічі пропонував українцю потиснути руку, а потім запитував, чому той відмовляється… Іван відмовився і від спілкування.

Нагадаємо, Іран підтримує фашистську Росію у війні проти України, постачаючи їй серед іншого дрони-камікадзе «Шахеди».

Слід додати, що Іван Чупринко виграв чемпіонат з результатом 210 кг. Паралельно він у змаганні в екіпіювальному жимі лежачи побив світовий рекорд, який тримався з 2015 року, піднявши вагу у 300,5 кг. До речі, зовсім трішки не вистачило Іванові, щоб підняти планку ще вище, адже 310 кг ледь не підкорились спортсменові у третій спробі.

Як повідомляє Національна Федерація Пауерліфтингу України IPF, загалом наша збірна завоювала у Сан Сіті 2 золота, срібло та бронзу.

Андрій Баленков з Житомира посів другу сходинку чемпіонату світу у ваговій категорії до 83 кг. З результатом 270 кг атлет поступився лише пʼятьма кілограмами чемпіонові даної вагової категорії.

У ваговій категорії до 47 кг вперше чемпіонкою світу стала Оксана Мотрунчик з Луцька. Результат спортсменки 100 кг.

У ваговій категорії до 57 кг бронзовою призеркою чемпіонату, з новим рекордом України 140 кг, стала ще одна лучанка Оксана Ведмідь. На жаль, у боротьбі за золото спроба на 155 кг не була зарахована через технічну помилку під час виконання.

У ваговій категорії до 63 кг Ганна Бутурлим з Дніпра посіла 4 місце з результатом 125 кг, лише 2,5 кг не вистачило спортсменці, щоб піднятись на пʼєдестал пошани.