Військовозобов’язаним почали вклеювати у військовий квиток штрих-код

Військовозобов’язаним тепер вклеюють у військово-обліковий документ штрих-код (VIN-код).

Цей код фактично є ідентифікаційним кодом, який Реєстр військовозобов’язаних Оберіг автоматично присвоює військовозобов’язаному. Він свідчить, що людина виконала вимоги закону про мобілізацію та оновила дані у ТЦК, повідомляє профільне видання Судово-юридична газета.

В разі, якщо такого штрих-коду у військовому квитку чи іншому військово-обліковому документі нема, це означатиме, що певна людина не оновлювала даних в ТЦК. 

У Генштабі вже повідомляли, що працівники ТЦК мають змогу підключитися до Реєстру або в телефонному режимі з’ясувати з оператором Реєстру щодо оновлення даних громадянина. Оператор з’ясує і розповість усю інформацію про громадянина.

Нині опрацьовується нормативно-правова база, за якою будуть видавати єдиний документ для військовозобов’язаного за єдиною формою.

З набранням чинності нової постанови Кабміну громадянам, у яких немає військово-облікового документу, видаватиметься документ нового зразка.

Нагадаємо, в Україні більше не буде чоловіків зі статусом «обмежено придатний» до військової служби. Натомість їх ділитимуть на чотири категорії за станом здоров’я. Про це наприкінці квітня сказала директорка департаменту охорони здоров’я Міноборони Оксана Сухорукова в інтервʼю для ZN.ua.

За її словами, після скасування статусу «обмежено придатний» в Україні сформуються чіткі правила щодо «придатних» та «непридатних».

Громадян за станом здоров’я ділитимуть на чотири категорії:

  • придатні (повністю);
  • придатні до служби у вищому військовому навчальному закладі (ВВНЗ), у ТЦК та СП, частинах забезпечення, установах, організаціях, але непридатні до служби в ДШВ, морській піхоті, ССО, підрозділах спецпризначення, плаваючому складі тощо;
  • придатні за окремими спеціальностями (наприклад, кандидати на вступ до ВВНЗ);
  • придатні для виконання специфічних завдань.

Вона додала, що оновлені критерії містять кілька тисяч діагнозів, у кожній групі захворювань можуть бути як повністю придатні, так і непридатні.

«Наприклад, якщо в людини виразка була в анамнезі й залишився тільки рубець – придатний. А якщо виразка була ускладнена, проводили оперативне втручання з видаленням значної частини шлунку, то людина є непридатною. Ідеться про відповідність критеріям військовослужбовця або військовозобовʼязаного їхній можливості виконувати ті чи ті функції», – пояснила вона.

Нагадаємо, на початку квітня президент Володимир Зеленський підписав закон №3621-IX, який передбачає скасування статусу «‎обмежено придатний».

Згідно з документом, громадяни, які були визнані «обмежено придатними», мають повторно пройти ВЛК протягом дев’яти місяців після набрання чинності законом – до 4 лютого 2025 року.


Подпишитесь на новости

 

Video >>

Возле Мариуполя боевой вертолет пролетел над головами отдыхающих на пляже: видео

03.07.2018 - 15:59
На Ютуб пользователь под ником «Якорь» опубликовал видео на котором боевой вертолет пролетает прямо возле пляжа, где отдыхают люди. Причем, на высоте всего в несколько метров, над головами купающихся. Автор ...

Появилось видео странного теракта в Екатеринбурге

04.09.2017
В российском Екатеринбурге произошел довольно странный ...

Завершился финал самого крутого Евровидения за последние 20 лет (видео)

15.05.2016
В столице Швеции Стокгольме завершился финал ...