Верховна Рада звільнила Резнікова з посади міністра оборони
Верховна Рада схвалила відставку Олексія Резнікова з посади міністра оборони України. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк у Telegram у вівторок, 5 вересня.
«Парламент підтримав звільнення Олексія Резнікова з посади міністра оборони України. За – 327. Призначення Умєрова новим міністром оборони – завтра», – написав він.
Як відомо, Олексій Резніков очолював Мінборони з 4 листопада 2021 року. Раніше він був віцепрем’єр-міністром – міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Резніков подав заяву про відставку з займаної посади голові Верховної Ради Руслану Стефанчуку 4 вересня.
«На виконання рішення президента України Володимира Зеленського подав до Верховної Ради України заяву про відставку. До звіту готовий. Тримаймо стрій!» — повідомив він.
Що стосується кандидата на посаду.
Умєров – кримський татарин. Його сім’ю у травні 1944 року силою депортували з Алушти під час здійсненого сталінським режимом геноциду – примусового виселення етнічного населення півострова.
Родина Рустема Умєрова, зокрема його батьки та старший брат, змогли повернутися до Криму лише під час процесу репатріації кримських татар на тлі розвалу СРСР.
З 2007 року Умєров — радник лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемільова, був його помічником-консультантом на громадських засадах у п’ятому, шостому, сьомому та восьмому скликаннях Ради.
Протягом багатьох років Рустем Умєров також був однією з ключових постатей у питаннях обміну кримських політв’язнів та військовополонених. “Усі переговори розпочиналися у 2014 році. З’явилися політв’язні, і я був людиною, яка, по суті, курирувала цей напрямок від Меджлісу”, — розповідав він в інтерв’ю.
На парламентських виборах 2019 року Умєрова було вперше обрано народним депутатом України від партії Голос.
Навесні 2022 року Умеров, тоді ще нардеп, увійшов до складу першої делегації України, яка взяла участь у кількох раундах переговорів із Росією. Він був присутній як на переговорах у Білорусі, так і на етапі переговорів у Стамбулі (29 березня 2022 року), де Україна вперше озвучила ініціативу щодо майбутніх гарантій безпеки.
Ходили чутки, що під час переговорів Умєрова отруїли. Таке сталося. Де сталося, як сталося, як це сталося, з ким це було і так далі, я не хочу відповідати. Працюють ще колеги у цьому напрямі”, — казав Умеров восени 2022 року.
За час роботи Умєрова у ФДМ від продажу держвласності бюджет отримав 3,8 млрд гривень – рекорд останніх 10 років.
Умєров був одним із тих, хто сприяв проведенню великого обміну полоненими у вересні 2022 року, коли Україна повернула 215 осіб, серед яких було 188 захисників Азовсталі та Маріуполя, включаючи командирів Азова. Росії тоді передали 55 людей, включаючи Віктора Медведчука.

Подпишитесь на новости