Вчені назвали міста, які найшвидше у світі тонуть

Дослідники назвали місто, яке швидше за всі інші опиняється на межі зникнення в результаті затоплення. Це столиця Мексики Мехіко. Про це повідомляє  IFLScience.

Зокрема, на початку цього року дослідження з використанням супутникових даних показало, що Нью-Йорк опускається відносно швидко — 1-2 міліметри на рік. На думку вчених, одним з факторів, що сприяють цьому, є величезна вага висотних будівель міста. Також вони вважають, що міста тонуть і через надмірне відкачування ґрунтових вод.

У 2022 році команда виміряла швидкість просідання 99 прибережних міст, яким загрожує затоплення, використовуючи супутникові дані, зібрані між 2015 і 2020 роками. Вони виявили, що в більшості міст частина землі просідає швидше, ніж підвищується рівень моря, а це означає, що ці міста можуть опинитися під загрозою затоплення раніше ніж очікувалося.

Команда зафіксувала найшвидше осідання суші в Південній, Південно-Східній та Східній Азії. Однак швидке занурення міст під воду також було зафіксовано в Північній Америці, Європі, Африці та Австралії.

За результатами дослідження вчені також склали рейтинг міст, які найшвидше тонуть:

  • Тяньцзінь, Китай — занурюється зі швидкістю 5,22 сантиметра на рік,
  • Семаранг, Індонезія — занурюється зі швидкістю 3,96 сантиметра на рік,
  • Джакарта — занурюється зі швидкістю 3,44 сантиметра на рік.

Єдиним американським містом, яке потрапило до топ-10, став Х’юстон (на фото), що опускається зі швидкістю 1,95 сантиметра на рік.

Проте містом, що найшвидше у світі потопає, залишається Мехіко. Дослідження, проведене в 2021 році, показало, що місто опускається з досить постійною швидкістю 50 сантиметрів на рік з 1950 року. Просідання відбувається не внаслідок відкачування підземних вод, а через ущільнення багатого на глину дна озера, на якому було побудовано місто.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Бронемашина выплеснула на зрителей тонны грязи во время показательного выступления (видео)

26.04.2016 - 22:06
Любит народ поглазеть на военную технику, особенно, когда её демонстрируют в полевых условиях. Иногда, на таких показательных выступлениях происходят курьезные случаи. В сюжете, представленном на видео, труднопроходимая трасса, посреди которой огромная ...

Как перевоспитать агрессивную кошку

09.10.2016
Насколько сложно перевоспитать агрессивную, кусающую ...