Вбивця професій. Лихоманка навколо робота ChatGPT

Напевно, ви вже чули про ChatGPT. Робот зі штучним інтелектом загрожує забрати роботу у багатьох фахівців та набирає активних користувачів швидше, ніж Тік-Ток та Інстаграм. Що особливого в ChatGPT? Матеріал на цю тему підготував Корреспондент.net.

Вбивця Google?

ChatGPT – це пошукова система, здатна реагувати на запит користувача відкритою відповіддю, а не звичайним переліком сайтів. Чат-бот працює на мовній моделі штучного інтелекту GPT3.5. Цей алгоритм, запевняють розробники, може виконувати будь-які завдання.

Успіх ChatGPT пояснюють умінням відповідати максимально наближеній людській мові і, що не менш важливо, контекстуально розуміти свого співрозмовника. Такі можливості чат-бот отримав від мовної моделі (LLM), яка навчалася за допомогою величезних обсягів даних. Для ChatGPT такими масивами даних стали Reddit (сайт, що поєднує соцмережу та форум) та Twitter, де штучний інтелект аналізував публікації користувачів, щоб відповідати максимально наближено до людини.

Популярність чат-бота розвивалася дуже швидко. За місяць ChatGPT мав 100 млн. активних користувачів. Для порівняння: TikTok знадобилося дев’ять місяців після глобального запуску, щоб охопити аналогічну кількість користувачів, Instagram – 2,5 роки.

Головна загроза для Google пов’язана з рекламою, яка приносить материнській компанії Alphabet понад 80% доходів. Корпорація боїться втратити частину ринку на тлі очевидної переваги ChatGPT, яка полягає у відсутності реклами та посилань на інші сайти (принаймні на цьому етапі).

Напевно Google враховує і те, що OpenAI отримує мільярдні інвестиції від Microsoft, яка теоретично може використовувати напрацювання в пошуковій системі Bing.

Бот проти професій

Міністерство оборони США використало ChatGPT для написання статті про запуск нової оперативної групи боротьби з безпілотниками.

Матеріал опублікувала Служба розповсюдження візуальної інформації відомства (DVIDS). Це інтернет-сховище новин та зображень, створених американськими військовими.

У статті йдеться про запуск Task Force 39. За словами ChatGPT, вона є “уповноваженою спільною групою солдатів, орієнтованою на розвиток інноваційної культури та встановлення регіональних та галузевих партнерських відносин для забезпечення бойової ефективності в майбутньому”.

У прес-релізі зазначено, що матеріал створено за допомогою штучного інтелекту.

Український Ощадбанк вирішив протестувати ChatGPT для ведення соцмереж фінустанови.

Банк опублікував ілюстрацію, як штучний інтелект бачить Ощадбанк через 100 років.

«Саме він допомагатиме в обслуговуванні клієнтів, а безпеку гарантуватимуть блокчейн-технології», — йдеться у повідомленні фінустанови.

Професор економіки Масачусетського технологічного інституту Дарон Аджемоглу вважає, що бот зі штучним інтелектом загрожує катастрофою не лише працівникам, а й споживачам та навіть інвесторам.

Проблема для працівників очевидна: скоротиться кількість робочих місць, які потребують сильних комунікативних навичок, і, отже, кількість посад, які добре оплачуються. Прибиральниці, водії та деякі інші працівники фізичної праці збережуть свої робочі місця, але решта має злякатися.

“Подумайте про обслуговування клієнтів. Замість того, щоб наймати людей для взаємодії з клієнтами, компанії все більше покладатимуться на генеративні ІІ, такі як ChatGPT, щоб заспокоїти розгніваних абонентів розумними та втішними словами. Найменша кількість стартових посад означатиме менше можливостей для початку кар’єри — продовження тенденції, запущеної більш ранніми цифровими технологіями.

Споживачі також постраждають. Чат-боти хороші для вирішення абсолютно рутинних питань, але проблеми, які змушують людей дзвонити в службу підтримки клієнтів, не є рутинними. Коли виникає реальна ситуація, наприклад скасування рейсів авіакомпанії або прорив труби у вашому підвалі, ви хочете поговорити з висококваліфікованим, чуйним професіоналом, здатним розподіляти ресурси і генерувати своєчасні рішення. Ви, природно, не хочете провести в очікуванні відповіді вісім годин, але й витрачати дорогоцінний час на промовистий, але зрештою марний чат-бот теж не згодні”, — вважає Аджемоглу.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

«Шахтер» трижды забил «Зирке» на последних минутах таймов: видео

23.09.2017 - 19:30
После потери очков в предыдущем туре в Одессе (нулевая ничья с «Черноморцем») сегодня донецкий «Шахтер» со счетом 4:2 выиграл в гостях у кропивницкой «Зирк». Решили исход последние минуты обоих таймов, ...

Появилось видео пожаров и разрушений Новолуганского

19.12.2017
После обстрела из Града Новолуганского ...

«Русские» сняли на видео ликвидацию главаря «Пятнашки»

18.05.2018
СМИ РФ заявляют, что звукооператор ...