Важливість безпеки в онлайн середовищі – чому це завжди актуально?

Сьогодні Інтернет дарує нам необмежені можливості для спілкування, навчання та саморозвитку. Разом з цим він несе в собі багато небезпек, які можуть не лише зламати ваш ПК, але й негативно вплинути на психіку. 

Які небезпеки можуть чекати вас в онлайн середовищі

Інтернет дав нам доступ до безкінечного інформаційного простору та спілкування без кордонів. Сьогодні в мережі можна заводити нові знайомства та підтримувати старі зв’язки, оплачувати комунальні послуги та гасити банківські кредити, грати в ігрові автомати онлайн чи мережеві комп’ютерні ігри, навчатися  чи навчати інших, тощо.

Проте, поряд із таким списком переваг, Інтернет може мати і негативні наслідки для користувачів. Наприклад, віруси, нові способи шахрайства та безкарних кривдників. На всі ці пастки може потрапити навіть дорослий, що говорити про дітей. Ось кілька онлайн небезпек, про які варто розповісти дитині:

  • Віруси – це шкідливі програми, які при потраплянні на комп’ютер можуть пошкоджувати системні файли. Щоб вберегтися від них потрібно завантажувати файли чи програми лише з офіційних сайтів.
  • Цифрове шахрайство. Щоб отримати гроші незаконним шляхом шахраї вдаються до різних хитрощів: від простого переконання до фішингових сайтів. Тут допоможуть пильність та уважність.
  • Кібербулінг. Знущання, цькування, шантаж та погрози дуже поширені в Інтернеті. Щоб дитина не постраждала психологічно, навчіть її давати відсіч та поясніть, що на зловмисників можна поскаржитись.
  • Загроза життю та серйозної психологічної травми. Групи смерті та педофіли, що ховаються за аккаунтами дітей, – найстрашніше в мережі. Спробуйте застерегти її від цього, навчивши бути пильною та не спілкуватись з незнайомими людьми. 

Вберегтися від Інтернет шахраїв та інших небезпек допоможе уважність, пильність та дотримання чітких правил поведінки.

Правила безпечної поведінки в мережі

Уникнути онлайн небезпек допоможуть кілька простих правил. По-перше, не заповнюйте анкети чи різного роду електронні форми, які містяться у невідомих чатах чи соціальних мережах персональними даними. По-друге, не розповідайте вашим новим знайомим з мережі де ви живете, скільки заробляєте ви чи ваші батьки, який у вас автомобіль та квартира і не домовляйтесь з ними про зустріч. По-третє, не відкривайте файли в електронних листах, які ви отримали від незнайомих адресатів. По-четверте, не відповідайте на листи з погрозами. По-п’яте, будьте обережні при завантаження безкоштовних програм на ПК.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Террористы обстреляли жилые кварталы из Града: видео

15.11.2017 - 21:11
Военное телевидение Украины показало видео о вчерашнем обстреле из РСЗО «Град», который оккупационные войска осуществили по населенному пункту Зайцево. Люди в шоке, говорят, что давно такого кошмара не было. Напомним, ...