В Україні викрили фейк про «скасування воєнного стану» в 10 областях

Фашистська Росія постійно поширює дезінформацію стосовно подій в Україні, намагаючись лякати людей, посилювати невдоволення владою, розхитувати панічні настрої.  Ціль одна — послабити обороноздатність країни.

Сьогодні маємо чергову дезу. Відео із заявою президента Володимира Зеленського про нібито «скасування воєнного стану в частині України» шириться соціальними мережами. Однак цей запис — фейковий. Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки в понеділок, 27 листопада.

Відео, що нібито є фрагментом сюжету телеканалу ICTV, поширюють у TikTok. У ньому стверджується, що голова держави «скасував» воєнний стан і мобілізацію в 10 областях, щоб «піднімати економіку».

Відео опублікував акаунт із логотипом телеканалу ICTV на аватарці, щоб мати правдоподібніший вигляд.

Шахраї використали відеозвернення Зеленського від 23 листопада, у якому він говорить про нові санкційні рішення, а фейкову «заяву» зловмисники наклали поверх оригінального відео.

«Також наприкінці ролика показують ведучого ICTV, який закликає перейти за посиланням, щоб дізнатися, в яких саме областях скасовують воєнний стан. Цей текст також озвучили поверх відео, а саме посилання є рекламою сумнівного Telegram-каналу», — резюмували в Центрі.

Зазначимо, напередодні розганяли інший фейк — про те, що в Україні начебто загинули більше мільону військових. Його теж зробили, як складову з теленовин…

Чи згадаємо 23 листопада. В той день в Україні поширювалася нова «лякалочка» про масований ракетний обстріл, який Росія начебто здійснить у ніч на 24 листопада. Начебто, готуються стратегічні бомбардувальники, носії «Калібрів»… Подібного роду вкиди робляться регулярно  з самого початку повномасштабного вторгнення. 

Фактично інформацюю дублювали анонімні ТГ-канали, а потім вона поширювалася у соцмережах. Насправді ж фашистська Росія може завдати такий удар в будь-який момент, що неоднарозово доводила, починаючи з минулорічного терору. Але робити це часто вона не може. Але хоче постійно тримати українців у напрузі. Ось для цього і запускаються ці фейки.

Вказує на те, що це дезінформація, й те, що джерело називають абстрактне — «українські військові»… Також «розмитий» час «атаки» — у найближчі 48 годин. А з якої години будемо вести відлік?..

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки (Spravdi) повідомляли, що це є маніпуляцією та черговою спробою противника створити паніку у суспільстві.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Новым хитом Интернета стал российский клип о покемонах

27.07.2016 - 19:29
Обычное явление — как только в мире появляется что-то  мегапопулярное, вокруг этого сразу же пытаются заработать (деньги, славу, имя) множество пародистов. Так было с хитом корейца Пси (тысячи перепевов и клипов!), ...

Курьезное ограбление (видео)

05.10.2015
Курьезное ограбление удалось заснять на ...