В Україні проведуть акредитацію освітньо-професійних програм фахової передвищої освіти

24 грудня 2021 року набув чинності наказ Міністерства освіти і науки України від 01.07.2021 № 749 «Про затвердження Положення про акредитацію освітньо-професійних програм фахової передвищої освіти», згідно з яким здійснення процедури акредитації покладено на Державну службу якості освіти України.

У новій процедурі акредитації застосовано сучасний європейський досвід. На відміну від попередніх акредитацій, які передбачали лише відповідність освітніх програм певним критеріям, сьогодні процес акредитації вимагає більшо­го: у стратегії розвитку закладу по­винна бути врахована якість підго­товки за освітніми програмами.

Метою акредитації є:

  • визначення відповідності освітньо-професійної програми та освітньої діяльності закладу освіти за цією програмою вимогам та критеріям оцінювання якості освітньо-професійної програми та освітньої діяльності за цією програмою, встановлених цим Положенням;
  • допомога закладам фахової передвищої освіти у визначенні сильних і слабких сторін освітньо-професійної програми;
  • надання усім заіцікавленим сторонам (учасникам освітнього процесу, роботодавцям, батькам здобувачів освіти тощо) інформації щодо якості освітньо-професійної програми та освітньої діяльності закладу освіти за цією програмою;
  • підтвердження значимості фахової передвищої освіти в Україні з питань забезпечення підготовки фахівців для ринку праці;
  • сприяння інтеграції закладів освіти до Європейського освітнього простору.

Акредитаційна справа за відповідною освітньо-професійною програмою розглядається на засідан­ні Акредитаційної комісії. До її складу входять представ­ники Державної служби якості освіти України, закладів вищої та фахової пе­редвищої освіти, представники роботодавців, студентства.

З 18 січня 2022 року акредитуються освітньо-професійні програми закладів, які планують випуск до лютого 2022 року за новими, вперше започаткованими освітньо-професійними програмами в межах спеціальностей, та неакредитованими за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст».

Закладам освіти, які планують випуск у червні 2022 року і не мають акредитації, рекомендовано подавати документи з березня 2022 року.

Процедура триває два місяці з моменту подання заяви до прийняття рішення.

Документи на акредитацію подаються через сайт Служби за посиланням: https://sqe.gov.ua/diyalnist/akreditaciya/.

Положення містить «Критерії оцінювання якості освітньо-професійної програми та освітньої діяльності за цією програмою».

Акредитація проводиться відповідно до: Закону України «Про освіту», Закону України «Про фахову передвищу освіту» та наказу Міністерства освіти і науки України від 01.07.2021 № 749 «Про затвердження Положення про акредитацію освітньо-професійних програм фахової передвищої освіти».


Подпишитесь на новости

 
redtram
РедТрэм Обменный

Коментарі закриті.

Video >>

В Бразилии забит фантастический гол с центра поля: видео

07.03.2017 - 21:24
Игрок бразильской команды «Комершал» ударом с центральной точки поля забил шикарный гол в ворота «Катандувенсе». Это команды одной из низших лиг в Бразилии. Перед этим «Комершал» пропустил в свои ворота и разыгрывал мяч ...

Видео с сажающей цветы Кэти взорвало Интернет

01.03.2018
Интернет такая штука, что никогда ...

Террорист ДНР выложил в Сеть видео обстрела Авдеевки из «Градов»

06.02.2017
То, что российско-террористические формирования начиная ...

Савченко отличилась зажигательными танцами в пабе: видео

13.11.2017
Надежда Савченко снова стала «звездой». ...