В Україні оголосили штормове попередження

Погіршення погоди сьогодні вдень прогнозується на Лівобережжі. Слід чекати грози, граду та шквалів вітру. За даними синоптиків, така погода чекає на вісім областей України. Про це повідомив Український гідрометцентр.

«Вдень 27 квітня на Лівобережжі грози, місцями град та шквали 15-20 м/с», — сказано в попередженні.

І рівень небезпечності (жовтий) оголошено в таких областях: Сумська; Полтавська; Харківська; Луганська; Донецька; Дніпропетровська; Запорізька; Херсонська.

Як відомо, в Україні низька, як для другої декади квітня, температура повітря та дощі призвели до перезволоження ґрунту. Це затримує проведення весняно-польових робіт, зокрема сівбу ранніх ярих культур, повідомляло Мінагрополітики з посиланням на дані Національної академії аграрних наук.

Інтенсивні опади у вигляді затяжних дощів випали на всій території країни. За даними наукових установ НААН, станом на 24 квітня у Київській області їх кількість становила 27,8 мм (146,3% середньобагаторічної норми), у Вінницькій – 22,3 мм (124% норми), у Львівській – 20,9 мм (131% норми), у Харківській – 20 мм (123% норми), у Житомирській області ґрунт також максимально насичений вологою.

При цьому, характерною особливістю цьогорічного квітня є не стільки загальна сума опадів, як практична відсутність бездощових сонячних днів, які необхідні для фізичного підсихання поверхні грунту, що на фоні незавершеності великого обсягу весняно-польових робіт створює дуже серйозні проблеми.

За даними науковців, ранні ярі зернові культури, висіяні у березні, перебувають у фазі «сходи». У цілому стан посівів – добрий. Разом з тим, на деяких полях з пониженням рельєфу вже четвертий тиждень поспіль спостерігаються долинки з водою, де рослини мають пригнічений стан, блідо-жовтий колір листя та характеризуються всіма ознаками вимокання.

В академії наголошують, що у зв’язку з метеорологічною ситуацією, яка склалася, однією із вкрай невідкладних робіт на посівах пшениці озимої та інших колосових культур є їхній захист від хвороб, шкідників та бур’янів.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Гречишкин из «Зари» забил великолепный гол «Ворскле»: видео

05.03.2017 - 19:49
В матче 20-го тура чемпионата Украины луганская «Заря» в гостях обыграла полтавскую «Ворсклу» со счетом 2:1. Открыл счет в этом матче красивейшим ударом со штрафного удара Дмитрий Гречишкин, который воспользовался ...

ВСУ уничтожили ДЗОТ с террористами «ДНР» возле Донецка: новое видео

23.02.2019
Офицер Вооруженных сил Украины Анатолий ...

Антироссийские акции прошли в Николаеве: видео

21.03.2017
География акций против банков с ...