В США вважають, що Пригожин міг стояти за виведенням контингенту ООН з Малі

За виведенням миротворців ООН (MINUSMA) з Малі, Африка може стояти ватажок ПВК Вагнер Євген Пригожин. Про це 30 червня заявив координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі, пише Голос Америки.

Він підкреслив, що США занепокоєні дестабілізаційною діяльністю бойовиків в Африці і знають про співпрацю перехідної влади Малі з «вагнерівцями». 

«Ми знаємо, що високопоставлені малійські чиновники радилися безпосередньо зі найманцями Пригожина щодо виведення миротворців ООН з території країни», — відзначив Кірбі. 

У Вашингтоні вважають, що Пригожин був зацікавлений у виведенні MINUSMA, щоб «просувати інтереси своєї власної приватної компанії».

«Перехідний уряд країни заплатив ПВК Вагнер понад 200 млн доларів із кінця 2021 року, коли сили ПВК почали працювати в країні», — зазначив координатор Ради національної безпеки США. 

На думку Кірбі, ситуація з безпекою в Малі з присутністю російської ПВК не покращилася, незважаючи на великі гроші, які нинішній режим у Малі виплатив приватній військовій компанії Вагнер.

Відомо, що миротворчий контингент ООН прибув на Малі ще в 2013 році, з тих пір в країні відбулось декілька державних переворотів, і зараз при владі перебуває військова хунта, яка конфліктує з миротворцями.

Рада безпеки Організації об’єднаних націй ухвалила рішення про повне виведення миротворчого контингенту з Малі. Мандат місії припиняється з 30 червня. Її виведення розпочнеться 1 липня і має завершитися до 31 грудня 2023 року.

До 30 вересня місія також збереже функції з реагування на загрози цивільним особам і разом з владою країни братиме участь у безпеці.

Станом на лютий 2023 року миротворчий контингент в Малі налічував понад 15 тисяч осіб. З моменту заснування місії в Малі загинуло понад 280 її співробітників.

Нагадаємо, 15 червня в аеропорту малійського міста Гао розбився вертоліт, який перебував там в рамках миротворчої місії ООН MINUSMA. 

На оприлюднених фотографіях з місця аварії видно, що на борту машини є український прапор. Але в повідомленні не вказано, що вертоліт – український. Відомо, що пілоти при заходженні на посадку не змогли впоратися з сильним вітром. Вертоліт вдарився об покриття аеродрому і був сильно пошкоджений.

У момент аварії у вертольоті перебували чотири члени екіпажу та 10 пасажирів. Внаслідок аварії постраждали 11 люей, з них двоє – серйозно.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Лавров, говоря о войне в Украине, снова оговорился: видео

25.04.2017 - 18:34
Невероятно, но факт. Лавров вновь назвал ЛНР Лаоской республикой… Министр иностранных дел России Сергей Лавров оговорился на пресс-конференции по итогам переговоров с генсеком ОБСЕ Ламберто Заньером во вторник, 25 апреля. ...

На свадьбе у чиновника жестоко избили телеведущую, видео

19.02.2018
На свадьбе харьковского чиновника уровня ...

Винницкий Щедрик покорил мир: видео

17.01.2017
Священник Вознесенского храма Винницы и ...

Появилось видео стрельбы снайпера во время выступления Олланда

28.02.2017
Во Франции в коммуне Вильоньон во время ...