В РФ посилюється дефіцит пального

Резонансним (як то кажуть, вірусним) в інтернеті стало повідомлення губернатора Тюменської області РФ Александра Моора про запровадження обмежень на продаж пального на автозаправних станціях головного нафтогазовидобувного регіону країни-агресора.

40 літрів бензину чи 80 л дизельного палива на АЗС «Газпромнафти» в населених пунктах; 40 л бензину чи 200 л дизеля на АЗС на трасі; продаж в каністри заборонена. В порівнянні з іншими регіонами, це невелике обмеження. Але ж це Західний Сибір!

Нагадаємо, більш серйозні обмеження введені у Курській, Бєлгородській, Тюменській, Новосибірській, Пензенській, Новосибірській, Воронезькій, Іркутській, Саратовській та Омській областях, в Москві і Петербурзі.

Російські економісти анонімно (говорити про це відверто небезпечно) припускають, що Сили оборони знищили або пошкодили вже 40% нафтопереробки РФ. Уряд готує остаточну заборону експорту нафти і пального та зі скрипом забезпечує пальним армію і великі міста.

Влада всіх регіонів, де останніми днями було введено ліміти на продаж палива, запевняє, що його у них достатньо, а обмеження вводяться через ажіотажний попит і для запобігання штучного дефіциту.

Зрештою, наразі загалом в РФ дефіцит пального все ще не критичний. Таким він стане, коли на АЗС довгий час взагалі не буде пального, що вже має місце в окупованому Криму. Однак удари по НПЗ тривають, дефіцит поступово посилюється і розширюється на нові регіони…