В ОП оцінили резолюцію Конгресу США щодо перемоги України

Резолюція Палати представників Конгресу США є проявом великої мужністі, оскільки демонструє визнання Америкою своїх минулих помилок. Про це сьогодні написав радник голови Офісу президента Михайло Подоляк у Twitter.

«Потрібна велика мужність, щоб відкрито визнати помилки минулого. Резолюція Палати представників є однозначною: Сполучені Штати, на жаль, разом з іншими західними країнами заохочували Україну відмовитися від ядерної та іншої зброї для забезпечення безпеки і стабільності в регіоні під гарантіями. Це була помилкова політика, яка була неправильно інтерпретована агресором і призвела до великої війни в Європі», – зазначив Подоляк.

За його словами, єдиним способом забезпечити безпеку в Європі є повернення поваги до міжнародного права, повернення окупованих територій Україні, притягнення до відповідальності воєнних злочинців, повноправне членство України в НАТО.

«Абсолютно чітка позиція та ефективна двопартійна підтримка», – резюмував радник голови ОП.

Члени Конгресу США у вівторок 25 квітня, представили проєкт резолюції Перемога України. У документі йдеться, що перемогою України має вважатись повне повернення під контроль Києва території України в міжнародно визнаних кордонах 1991 року, повідомляє Голос Америки.

Зазначається, що співавторами документа виступили законодавці Палати Представників Конгресу США голова Гельсінської комісії республіканець Джо Вілсон та демократ Стів Коен. Під час презентації також були присутні конгресвумен-демократка Марсі Каптур, 3-й президент України Віктор Ющенко з дружиною Катериною, а також учасники Українського саміту дій.

«Палата представників підтверджує, що політика Сполучених Штатів полягає в тому, щоб Україна перемогла над вторгненням і відновила міжнародно визнані кордони від 1991 року; Також (Палата представників — ред.) вважає, що мир принесений українською перемогою, має забезпечити інтеграція України до НАТО та інших євроатлантичних інституцій, що відповідає незмінній політиці Сполучених Штатів; і заявляє, що Сполучені Штати повинні працювати зі своїми союзниками та партнерами, щоб забезпечити, що Російська Федерація виплатить Україні репарації; а світова спільнота допомагатиме відбудувати Україну; тим часом керівники РФ будуть притягнуті до відповідальності за цю загарбницьку війну; а також буде встановлена справедливість для жертв злочинів, скоєних Російською Федерацією під час її вторгнення», — йдеться у тексті резолюції про Перемогу України.

За словами співавтора документа конгресмена Джо Вілсона проект вперше чітко вказує, що саме має вважатись завершенням війни та перемогою України.

Вілсон переконаний, що проєкт отримає підтримку більшості в Комітеті із закордонних справ Палати представників, що дозволить винести її на голосування у Конгресі.

Після презентації резолюції її мають погодити у відповідних комітетах, а потім винести на голосування у Конгресі, де за неї мають проголосувати, як на рівні Палати Представників так і на рівні Сенату.

У США існує «переважна» підтримка продовження допомоги Україні у її боротьбі з Росією. Про це на початку квітня заявив конгресмен-республіканець Майкл Тернер.

Тернер, який також очолює Комітет з розвідки Палати представників США, зазначив, що більшість американських політиків виступають за підтримку України, незважаючи на заяви з боку правої фракції в Республіканській партії.

У середу, 3 квітня, Майкл Тернер виступив із заявою разом із трьома іншими конгресменами-республіканцями під час короткого візиту до Києва. 

Тернер сказав, що, незважаючи на деяку опозицію, «переважна більшість підтримує продовження допомоги Україні, щоб вона могла продовжувати боротьбу проти агресії Росії».


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Подробности сегодняшнего масштабного протеста в Виннице бывших силовиков: видео

12.12.2016 - 14:16
По итогам пикета часть винницких пенсионеров МВД готова к любым протестам Свыше 250 пенсионеров органов внутренних дел 12 декабря прошли колоннами по центру Винницы и провели пикет облгосадминистрации с требованием ...

Столяр выстрогал себе полнофункциональные автомобили (видео)

20.09.2015
Американский столяр и художник Айзек ...