В Італії назвали строки розгортання в Україні системи SAMP/T

Нарешті з’явилася конкретика щодо постачання Україні довгочікованої системи ПРО від Італії і Франції.

За словами міністра закордонних справ Італії Антоніо Таяні, зенітний ракетний комплекс SAMP/T, який Рим спільно з Парижем має намір передати Україні, може бути розгорнутий протягом двох місяців.

Про це він сказав в інтерв’ю телеканалу Rai.

«(ЗРК SAMP/T) буде розгорнутий на території України протягом наступних семи-восьми тижнів», – зазначив очільник італійського МЗС.

Однією з причин затримки надання Україні обіцяної системи ПРО SAMP/T було питання снарядів до неї. А це дороговартісні ракети (майже 3 млн. євро за кожну).

28 січня стало відомо, що Італія і Франція домовились про спільне замовлення 700 ракет Aster-30 вартістю 2 млрд євро для франко-італійського ЗРК SAMP/T. Про це повідомило французьке видання l’Opinion.

Видання уточнює, що частина ракет залишиться в Італії та Франції. Скільки саме буде доставлено в Україну, невідомо.

Наразі ми фактично маємо лише дві установки NASAMS від США і одну сучасну ППО IRIS-T від Німеччини.

Також є рішення про передачу нам ще 6 NASAMS від США і однієї такої системи від Канади (там вирішили закупити її для нас у американців). Плюс на початку цього року нам обіцяли другу IRIS-T від Німеччини і ще дві протягом року.  Італія і Франція обіцяли надати одну свою «SAMP-T». Крім того, США і Німеччина нададуть по одній батареї Patriot.

Тобто всього разом нам вже пообіцяли 13 різних ситем ППО (дві установки Patriot від Нідерландів не рахуємо, бо рішення поки не ухвалено офіційно). Разом з трьома отриманими будемо мати 16…


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

«Шахтер» победил земляков из «Олимпика»: видео голов

19.08.2017 - 22:12
Донецкий «Шахтер» добыл пятую победу в шести стартовых поединках нового чемпионата Премьер-лиги. На сей раз в Харькове горняки обыграли своих земляков из «Олимпика». Матч прошел без проблем для подопечных Фонсеки. ...

В Донецке народ смешал Януковича с грязью: видео

27.11.2016
На улицах Донецка местных жителей ...

В страшной аварии в России погибли украинцы: видео

25.05.2017
В консульской службе подтверждают смерть ...