В Чехії президентом обрали проукраїнського генерала Павела

Можна видихнути з полегшенням — у Чехії на президентських виборах проросійський кандидат Бабіш програв. Перемогу ж отримав генерал армії у відставці Петр Павел.

У другому турі виборів генерал НАТО у відставці Павел набрав понад 57% голосів на більш ніж трьох чвертях підрахованих дільниць, і вже очевидно, що його конкурент, колишній прем’єр-міністр та мільярдер-популіст Андрей Бабіш з руху ANO не зможе його обійти. 

Після підрахунку голосів з майже 94% дільниць Павел отримав 57,5%. 

За проміжними підсумками, на дільниці прийшли майже 70% виборців, які мають право голосу.  Це рекордна явка. 

8 березня Павел змінить Мілоша Земана на посаді глави держави.

Це важливо й для України, адже від політичного курсу нового президента залежатиме не тільки розвиток країни. Хоча Чехія є парламентською республікою, президент може вплинути на допомогу Україні в рамках війни з Росією.

При цьому тема війни в Україні виявилася однією з ключових у цій виборчій кампанії. У проміжку між першим та другим турами вже почалися доволі дивні повідомлення про те, що Чехія заперечила готовність віддати Україні танки Leopard, отримані замість Т-72.

Взагалі в Чехії міг відбутися реванш проросійських сил на чолі і олігархом Андрієм Бабішем, який відомий своєю проросійською риторикою та є протеже ще чинного президента Мілоша Земана, який до 24 лютого 2022 року був одним із найбільш проросійських глав держав у ЄС.

Позиція Петра Павела доволі послідовна та проста й полягає у повній підтримці України у війні з Росією. Він артикулював її, ще перебуваючи на своїй військовій посаді з 2014 року, коли Росія анексувала український Крим та розпочала війну на Донбасі.

Його ключове виборче гасло: «Виберемо досвідченого героя-дипломата». Тим самим Павел підкреслює свою миротворчість у кампанії, яку чомусь Бабіш піддає сумніву.

І якщо генерал підкреслює свої чесноти на білборді, то Бабіш радше спрямовує своє гасло проти опонента, не говорячи про себе. 

Така позиція Бабіша продовжує «славетні» традиції Мілоша Земана: він робить усе можливе й неможливе, щоб прив’язати свого опонента до війни, начебто Павел – «військовий яструб», що хоче втягнути Чехію у війну. Водночас сам Бабіш – «голуб миру».

Ключове гасло на останніх білбордах Бабіша – «Не допущу втягнення Чехії у війну. Я дипломат, а не військовий».


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Конкурс красоты в КПИ спровоцировал скандал

02.04.2019 - 23:20
На странице официального аккаунта студенческого совета физмата Национального технического университета Украины Киевский политехнический институт имени Игоря Сикорского в Instagram опубликовали эротические фотографии студенток, которые участвуют в конкурсе красоты, передает издание БезТабу. По информации ...

В Виннице прошел мощный град размером со сливу: фото, видео

12.09.2017
Вечером 12 сентября на северо-западной ...

Что сгорело в небе над Львовом (видео)

25.01.2016
Над Львовом было заметно падение ...