В Африці три дівчинки померли після «ритуалу» обрізання

Поліція Сьєрра-Леоне розслідує трагічну смерть трьох дівчат – 12-річної Адамсей Сесай, 13-річної Саламату Джаллох та 17-річної Кадіату Бангура, які загинули під час жахливого «ритуалу» обрізання жіночих статевих органів. Батьки та виконавці цієї церемонії перебувають під вартою за рішенням поліції. Про це пише The Guardian.

Жіноче обрізання, яке включає часткове або повне видалення зовнішніх жіночих статевих органів, вважається порушенням прав жінок і дівчат. Незважаючи на те, що Організація об’єднаних націй вже у 2012 році закликала до заборони цієї практики, вона залишається законною в Сьєрра-Леоне та ще більш як у 30 країнах.

Без проведення відповідних операцій жінка не може одружитися у Західній Африці через патріархальну культуру та інститути.

За останніми даними, понад 200 мільйонів жінок і дівчат по всьому світу пройшли крізь каліцтво жіночих статевих органів. Незважаючи на заклики активістів криміналізувати цю практику, вона залишається дійсною в Сьєрра-Леоне, де за результатами опитування 2019 року 83% жінок визнали, що піддавалися обрізанню.

«Коли ми зустрічаємося з совеями, вони часто кажуть, що жіноче обрізання є для них важливим джерелом доходу. Сім’ї можуть витратити від 300 до 400 доларів на всю церемонію, яка триває три тижні», – каже Аміната Корома, виконавчий секретар Форуму проти шкідливих практик.

Совеї — це члени суто жіночих таємних товариств Бондо, саме вони роблять обрізання.

Обрізання є частиною традиційного ритуалу, що відзначає вступ дівчини в жіноче життя. Проте, за словами активістів, влада демонструє апатію і незацікавленість в прийнятті необхідних заходів для запобігання цій практиці та заборони її.

Влітку 2023 року науковці з університету Бірмінгема проаналізували дані щодо смертності жінок в африканських країнах, де щорічно помирає понад 44 000 жінок і молодих дівчат.

На другому місці причин смертності є кишкові інфекції, які виникають внаслідок споживання зараженої їжі чи води.

Вони виявили, що збільшення на 50% кількості дівчат, які піддаються обрізанню, підвищує ризик смертності протягом наступних 5 років. Саме каліцтво жіночих органів є причиною приблизно 44 320 смертей на рік, яких можна було б уникнути.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

«Шахтер» перед матчем с «Ромой» разгромил «Черноморец». Видео голов

16.02.2018 - 21:42
Донецкий «Шахтер» подтверил свой статус лидера текущего чемпионата страны блестящей победой над одесским «Черноморцем». В стартовом матче весенней части чемпионата горняки отгрузили пять сухих голов в ворота одесситов. Дубли оформили ...

Новый клип Шакиры стал хитом: видео

18.09.2017
Новый клип Шакиры собирает миллионы ...

Участок Марин Ле Пен атаковали голые девушки из Femen: видео

07.05.2017
Французские последовательницы некогда популярного движения ...

Саакашвили выдвинул претензии Порошенко: видео

27.07.2017
Реакция Саакашвили на лишение гражданства ...