Уряд вирішив зменшити зарплати бюджетників

Кабінет Міністрів у 2023 році зменшить витрати на оплату праці працівникам бюджетного сектору на 27%. Про це йдеться на сайті Мінфіну.

Зазначається, що виклики, з якими Україна стикається через війну, змушують уряд економити та спрямовувати кошти на оборону та безпеку. Також йдеться про необхідність враховувати потреби фінансування нових категорій витрат, пов’язаних з війною, у тому числі надання соціальної допомоги ВПО та ветеранам війни, відновлення та подолання наслідків агресії Росії.

«З огляду на майбутні обмеження прийнято непросте політичне рішення — зменшити витрати на оплату праці працівників бюджетного сектора на 27 відсотків у номінальному вираженні порівняно з 2022 роком», — повідомили у Мінфіні.

Досягти скорочення витрат більш ніж на чверть планується шляхом зменшення заробітної плати окремим категоріям працівників, так і скороченням працівників.

Крім того, уряд запровадив обмеження на збільшення соціальних виплат, дозволивши лише індексацію пенсії за правилами.

Тим часом, у грудні грошове забезпечення українських військовослужбовців зросте на 37% порівняно з листопадом. Збільшення виплат стане можливим за рахунок низки додаткових нарахувань. Про це, нагадаємо, повідомила заступник глави Міноборони України Ганна Маляр під час брифінгу 19 грудня.

За її словами, формально загальне щомісячне грошове забезпечення вже збільшили на 60%. Це посадовий оклад, виплати за звання, вислугу років та інше.

«Всі виплати проходять за статтею «щомісячне грошове забезпечення». Тому в грудні за цією позицією буде виплачено воїнам майже на 37% більше, ніж було у листопаді», — розповіла Маляр.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Российский корабль протаранил мост: появилось видео

28.02.2019 - 14:54
Сегодня в южнокорейском порту Пусан российский корабль SEAGRAND врезался в автомобильный мост, серьезно его повредив. По данным LIFE SHOT, ссылающегося на местные СМИ, жертв нет. Почему огромное судно пошло под мост, под которым ...

Морской пехотинец погиб, упав в яму: видео

17.12.2017
В Николаеве произошла трагедия, оборвавшая ...