Уряд Норвегії дозволив прямий продаж зброї Україні

Фінляндія, Швеція, Норвегія, Данія, країни Балтії — Північна Європа в цілому демонструє зростання підтримки України.

Сьогодні стало відомо, що уряд Норвегії вирішив дозволити прямий продаж зброї та продукції оборонного призначення від своєї оборонної промисловості Україні.

Як йдеться в повідомленні урядового порталу країни, ця зміна політики норвезького уряду набула чинності 1 січня 2024 року. За словами глави МЗС країни Еспена Барта Ейде, підтримка України важлива для норвезької та європейської безпеки.

«У надзвичайній безпековій ситуації, що склалася внаслідок загарбницької війни РФ, надзвичайно важливо, щоб ми продовжували підтримувати Україну. Ми повинні планувати можливість того, що… війна може продовжитись. Тому уряд вирішив дозволити прямі продажі зброї та оборонної продукції норвезької оборонної промисловості в Україну», – заявив він.

Нагадаємо, Норвегія стала третьою країною, яка вирішила передати Україні винищувачі F-16. Про це повідомив в серпні 2023 року норвезький канал TV2  з посиланням на підтвердження кількох джерел.

Нагадаємо, 20 серпня Данії вирішила передати 19 літаків. Про це сказала прем’єр цієї країни Метте Фредеріксен на спільній пресконференції з президентом Володимиром Зеленським. В цій країні на навчанні вже перебувають 70 військових з України (пілоти і техніки)… За її словами, в планах надати 6 літаків до Нового року, наступні 8 у слідуючому році і ще 5 в 2025-му.

Перед цим в той саме день Зеленський був у Нідерландах. Там президент України заявив, що країна тюльпанів надасть нам 42 літаки F-16. 


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Донецке взрываются склады боеприпасов: видео

25.09.2019 - 10:46
Сегодня рано утром в прифронтовом Куйбышевском районе Донецка взорвался склад боеприпасов террористов ДНР (смотри видео и скрины от местных жителей, размещенные в социальных сетях): «Донецк, Куйбышевский район, 7:12, 25/09/2019. пожар ...

Как готовилось покушение на Геращенко: видео

23.01.2017
СБУ опубликовала запись переговоров двоих ...

Резніков показав британські танки Challenger 2 в Україні

28.03.2023
Британія і Україна офіційно підтвердили ...