Українські банки зобов’язали перевіряти клієнтів на зв’язки з Росією

Національний банк України встановив вимоги щодо розкриття банками інформації про зв’язки клієнтів з Росією. Про це йдеться у повідомленні НБУ.

Наголошується, що тепер НБУ має право звернутися до банку з окремим запитом для отримання відомостей про виявлені зв’язки клієнтів та їх контрагентів із державою-агресором.

Зокрема, згідно з постановою НБУ, банки мають збирати інформацію про клієнтів, які:

  • є громадянами Росії;
  • є учасниками акціонерних товариств, створених РФ чи акціонерами і клієнтами яких виступає держава-агресор чи його громадяни;
  • мають ділові контакти з громадянами та жителями Росії, а також компаніями в країні-агресорі;
  • мають дочірні компанії, філії, представництва у Росії;
  • володіють цінними паперами підприємств, створених РФ.

Рішення стосується всіх банківських установ — як українських, так і іноземних філій.

У НБУ зазначили, що збирання та документування такої інформації сприятиме підвищенню прозорості щодо клієнтів банків, які мають зв’язки з Росією, та виявлення прихованої присутності держави-агресора на українському ринку.

Нагадаємо, 23 лютого Верховна Рада підтримала постанову про введення санкцій проти всіх банківських та фінансових установ країни-агресора Росії. 

Відповідну постанову №9045 про затвердження рішення РНБО вніс до Ради президент Володимир Зеленський. Документ підтримали 325 народних депутатів.

Санкції вводяться проти всіх банків РФ, зокрема і Центробанку, кредитних організацій, операторів платіжних систем, учасників ринку, страхових підприємств та інших установ терміном п’ятдесят років.

Обмеження включають 10 пунктів, в тому числі зупинку операцій із активами, заборону встановлення ділових відносин, зокрема кореспондентських, заборону укладання угод і здійснення інвестицій на користь фінустанов РФ.

Крім того, заборонено купівлю цінних паперів та інших фінансових інструментів, за винятком відчуження (у тому числі безоплатного) цінних паперів на користь України.

Також санкції передбачають зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань на користь Росії, зупинку обслуговування електронних платіжних засобів (перекази, здійснення розрахунків та видачу готівки).


Подпишитесь на новости

 
redtram

Video >>

Опубликовано видео драки на базе отдыха «Хата Магната» (видео)

19.01.2016 - 18:48
В сети появилось видео событий на Драгобрате, которое было записано на камеры видеонаблюдения. Опубликовала ролик Нацполиция Украины. В деле о драке фигурируют бойцы «Правого сектора», пятерых, по решению суда, арестовали ...

Аккуратных водителей в ОАЭ награждают машинками из золота: видео

12.05.2017
Двух самых аккуратных водителей полиция ...

Как отмыть графин с узким горлышком (видео)

08.11.2015
Многие сталкивались с проблемой мойки ...