Україна зірвала в РФ виробництво найуспішнішого безпілотника

Україна змогла істотно нашкодити виробництву найвдалішого російського дрона-камікадзе Ланцет. Число цих БПЛА на фронті істотно скоротилася за останні місяці. Про це повідомляє Forbes.

Ланцет, створений ще до повномасштабної війни, зарекомендував себе, як ефективний та дешевий засіб знищення українських танків та артилерії. Вже у 2023 році росіяни почали швидко нарощувати його виробництво.

Фахівці української OSINT-групи Мольфар, яка вивчає диверсійні операції на території Росії, вважає, що причиною такого скорочення міг бути успішний удар українських військ по Загорському оптико-механічному заводу (ЗОМЗ), постачальника оптичного приладдя для виробника Ланцетів. Без цієї оптики користі від дрона нема.

Потужний вибух на ЗОМЗ, що розташований у підмосковному місті Сергієв Посад, стався 9 серпня 2023 року. Збитки були значні, постраждали принаймні 30 людей, чотири будівлі заводу були зруйновані або зазнали серйозних пошкоджень.

Російська влада заперечувала удар дрона. Однак свідки наполягали, що завод був атакований саме безпілотником. Вибух стався на складі, який у завода орендувала фірма-постачальник феєрверків, що пояснює велику потужність вибуху, недосяжну для безпілотника. Експерти припускають, що це справді могла бути атака дрона, який влучив саме у склад піротехніки.

Після цього вибуху почалося різке скорочення поставок Ланцетів на фронт. Фахівці зазначають, що цей безпілотник майже цілком складається з імпортних компонентів. Сама Росія виготовляє тільки корпус, блок живлення та камеру — саме їх виготовляв ЗОМЗ.

ЗМІ припускає, що росіяни змогли тільки в січні знайти нове джерело надходження оптики для Ланцетів. За перший місяць нового року в мережі з’явилися 139 нових відео із застосуванням цих дронів. Це означає, що виробник Ланцетів не може виготовляти дрони без певних компонентів, тому нові удари України зможуть його зупинити.

Дрон створила російська компанія ZALA Aero, що входить до концерну Калашников. Вона займається безпілотниками з середини 2000-х років, а баражувальними боєприпасами – лише з 2010-х.

Як пояснив у коментарі ВВС на умовах анонімності російський експерт, у міністерстві оборони РФ спочатку не зацікавилися баражувальними дронами, тому російські комерційні компанії не поспішали займатися подібними розробками.

Дрон-камікадзе Ланцет має такі технічні характеристики:

  • максимальна швидкість останньої модифікації Ланцет-3 становить 110 км/год (в умовах горизонтального польоту) та 300 км/год (під час атаки на ціль);
  • дальність польоту сягає 40-50 км;
  • вага безпілотника становить близько 12 кг, з яких бойової осколково-фугасної частини – до 5 кг;
  • апарат може перебувати в повітрі майже годину.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Сильный пожар на крупном рынке в Одессе: видео, фото

22.04.2017 - 21:15
Около шести вечера в Одессе на рынке «Северный» в Суворовском районе произошел сильный пожар. По предварительным оценкам, огонь разбушевался в торговых рядах общей площадью около четырех-пяти сотен квадратных метров. На место ...